2005. június. 15. 11:45 MTI Utolsó frissítés: 2005. június. 15. 12:22 Média

Megszűnik a Mai Nap

Alulmaradt a versenyben, ezért a Ringier Kiadó szerdától megszüntette a Mai Nap napilap kiadását - jelentette be Kovács Tibor, az üzletág igazgatója.

A Mai Nap "a kemény versenyben alulmaradt" - mondta Kovács Tibor. A tulajdonos azért döntött a megszüntetésről, mert a kiadó nem tudta teljesíteni a vele szemben támasztott pénzügyi elvárásokat.

Az igazgató szerint a lap 30-40 munkatársának megpróbálnak a kiadó más lapjainál munkát biztosítani. "Az a cél, hogy minél többen megmaradjanak nálunk" - mondta.

A lap egyik, magát megnevezni nem óhajtó munkatársa szerint a kiadás megszüntetését a főszerkesztő a szerda délelőtti szerkesztőségi értekezleten jelentette be.

A több mint 15 éves múltra visszatekintő újság Magyarország első bulvárlapjaként indult. A színes lap példányszáma többször is 100 ezer fölött volt, míg az utolsó, az üzletág igazgató által harcosnak nevezett időszakban 22 ezer és 35 ezer körül alakult.

Kovács Tibor szerint a Ringier kiadó másik bulvárlapja, a piacvezető Blikk nem játszott jelentős szerepet a Mai Nap sikertelenségében. Mint mondta, a szakmai elemzések szerint a Blikk nem volt a Mai Nap olvasói többsége számára alternatíva, a lap más olvasóközönséget vonzott.

A megszüntetett lap előfizetői csütörtöktől várhatóan a Blikket kapják kézhez, az előfizetési idő megkétszerezésével, de választhatnak az előfizetés értékében más Ringier lapot is. Az igazgató közölte, hogy a Mai Nap esetleges újraindítását csak hosszabb távon, a piac változása után tudják elképzelni.


Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.