2005. január. 03. 18:18 MTI Utolsó frissítés: 2005. január. 04. 16:55 Média

Átszervezte közép-európai működését a Sanoma

Piaci pozícióinak javítása érdekében a Sanoma Magazines International (SMI) átszervezte a közép-európai térség hét országában működő, magazinkiadással foglalkozó szervezetét. A régió vezérigazgatói tisztét január elsejétől Szabó György, a Sanoma Budapest Kiadói Rt. vezérigazgatója tölti be.

"Az átszervezés célja, hogy a Sanoma az egyes országok médiapiaci viszonyainak szem előtt tartásával növelje piaci pozícióját, és megvalósuljon hosszú távú stratégiai célja, hogy Európa vezető magazinkiadójává váljon" - áll a cég közleményében. 

A Közép-Európa több államában is magazinkiadással foglalkozó SMI a mostani átszervezést követően két régióra oszlik. Az egyik a Magyarországot, a Cseh Köztársaságot és Szlovákiát magában foglaló közép-európai, míg másik a Romániából, Bulgáriából, Horvátországból és Szerbia-Montenegróból álló délkelet-európai régió. Az új felügyeleti rendszer szerint mindkét régió élén egy-egy vezérigazgató áll január elsejétől.

A SMI a Sanoma Budapest Kiadói Rt. vezérigazgatóját, Szabó Györgyöt nevezte ki a közép-európai régió vezérigazgatójává, aki az ezen funkcióhoz tartozó tevékenységeket a budapesti irodából látja majd el. 

A Sanoma-csoport magyarországi részlegét alig nyolc hónapja szervezték át, az akkori közlés szerint annak érdekében, hogy "a fő profilját képező magazinkiadás mellett a cég nagyobb figyelmet és energiát fordíthasson a stratégiailag egyre fontosabbá váló digitális tevékenységére is".
 

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.