2004. december. 15. 13:39 Utolsó frissítés: 2004. december. 15. 16:41 Média

Ősszel többet rádióznak a magyarok

A Szonda Ipsos – GfK Hungária Rádió Navigátor október havi jelentése szerint a 8,5 millió 15 évnél idősebb magyarból 7,6 millió rádióhallgató, többségük a kereskedelmi adókat preferálja - írja a DSH Hírgraph.

A kereskedelmi rádiók közül vezető helyen áll a Danubius, melynek összesen 150.000-rel több hallgatója van, mint legnagyobb versenytársának, a Sláger Rádiónak. A Danubius 3,5 milliós hallgatótábora mutatószámokban kifejezve a heti adatok szerint  40%-os elérést, és a piac 24%-át jelenti - áll a DSH Hírlevelében.

A hétköznapi, órákra lebontott hallgatottsági görbe legérdekesebb része a déli időszakra esik. A Kossuth rádió Déli krónikája ugyanis olyan népszerű, hogy ha csak kis időre is – a csúcs előtt és után meredek zuhanással –, de megközelíti a 10%-os rating értéket. Ez a természetesen a share adatokat is jelentősen befolyásolja. A Danubius egyenletesen jó teljesítményét azonban egyetlen másik rádió sem tudja hozni. A koraesti időszakban, a Jáksó Hot 20 adásának idején a rádióhallgató közönség 30%-a ezt az adót választja.

A 18-49 évesek korcsoportjában még jobban elhúzott a Danubius a Sláger hallgatottságához képest: a Danubius adására kétszázezerrel több ember kíváncsi. A heti időarányos adatok szerint ez elérésben négy, részesedésben pedig majdnem három százalékos különbséget jelent. A Danubius rádió hétköznapi hallgatottsága a déli időszakban a legmagasabb, ekkor meghaladja a tíz százalékot. Ezek az adatok a piaci részesedésre kivetítve 25-35% közötti, egyenletesen magas teljesítményt mutatnak, nemcsak a déli, de az esti idős zakban is. Hétvégén pedig egyértelműen a Danubius a nyerő adó, egy rövid délelőtti időszakot kivéve ugyanis több százalékponttal vezet a többi adó előtt.

(DSH Hírgraph)

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.