Felépülő függőkről szóló magyar filmet díjaztak az A kategóriás nemzetközi filmfesztiválon.
Az elsőfilmes Miklós Ádám Mélypont érzés című dokumentumfilmje a zsűri különdíját nyerte el a 40. Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon. A szemle szakmai zsűrije a díj indoklásában kiemelte, hogy a film „csodálatra méltó módon mutatja be a törékeny karakterek állandó küzdelmét a soha véget nem érő függőséggel”, valamint „nagyra értékelte az emberi megközelítést, a rendező mély empátiáját, aki nagyon érzékeny helyzetekben dolgozott”.
A Filmintézet Inkubátor Programjában készült alkotás két szerfüggő felépülésének első másfél évét mutatja be. A rendező elmondása szerint a film készítésekor elsősorban a függőkről alkotott általános képpel akartak szembemenni, vagy legalábbis árnyalni azt. „A felépülési szakasz érdekelt minket, a lelki út, az önelfogadás” − nyilatkozta Miklós Ádám.
A Mélypont érzésben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló Csoport Alapítvány reintegrációs közösségi házát egykori szenvedélybetegek üzemeltetik, és olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás.
Szilveszter és Boróka elindulnak az önfelfedezés útján, szembesülnek szüleikkel való viharos kapcsolataikkal, miközben támogatást, megbocsátást és mindenekelőtt önelfogadást keresnek. A Mélypont érzés egész estés dokumentumfilm, amelynek Miklós Ádám írója, rendezője, vágója és operatőre is volt egyben.
A film magyarországi premierje a Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztiválon lesz, december 5-től pedig megérkezik a mozikba is.
A Mélypont érzés a második magyar film, amelyet elismertek a varsói fesztiválon: korábban Cibulya Nikol elsőfilmes rendező Holnap meghalok című misztikus horrorfilmjét is díjazták a lengyel fővárosban.