A Kálmán-nap az intimitás és a szexualitás hiányából fakadó problémákat dolgozza fel, a film a rendező kapcsolati trilógiájának második darabja.
Március 14-től lesz látható a mozikban a Kálmán-nap, néhány héttel később pedig Hajdu Szabolcs trilógiájának az első filmje, az Ernelláék Farkaséknál is újra a vetítőkbe kerül. A harmadik film, a trilógia többi részéhez hasonlóan ugyancsak színdarabból készült Egy százalék indián idén ősszel kerülhet nagyvászonra.
A Kálmán-nap történetének elején Kálmánhoz és Olgához (Hajdu Szabolcs és Tóth Orsi) vendégségbe érkezik Levente és Zita (Szabó Domokos és Földeáki Nóra). A két negyvenes páros Kálmán névnapját készül ünnepelni, de a gyerekek iskolaváltásától gyorsan eljutnak oda, hogy igazából mindenki egy „se veled, se nélküled” párkapcsolatban él. Ernő (Gelányi Imre), a család ezermestere, többször sikeresen szakítja meg a párosok kapcsolati analizálását, de van, amin az összes jó szándékával együtt egy ezermester sem tud segíteni.
A szatirikus helyzeteken a sok éves együttlét nyomai – sérelmek, bántások, frusztrációk – nyilvánvalóvá válnak, a két párnak pedig a névnapozás végére a gyerekek iskolaváltása lesz a legkisebb gondjuk.
Hajdu Szabolcs szerint a film "kiváló alkalmat ad a párkapcsolati árnyalatok feltárására", és mint minden művészet, ez a film sem más, mint nyomozás, önazonosítási kísérlet. "Az Ernelláék Farkaséknál című filmben a konfliktusok elsődleges forrása a gyermeknevelés körül forgott, a Kálmán-napban viszont az intimitás és a szexualitás hiányából fakadó feszültségek és morális dilemmák kerülnek a középpontba. A történet megtévesztően egyszerű és hétköznapi, amit az apró részletek tesznek lenyűgözővé.”
A film rendező-forgatókönyvírója és zeneszerzője is Hajdu Szabolcs, operatőre Bántó Csaba, a jelmezeket pedig Pető Kata készítette.
A Kálmán-nap független film, a Szlovák Audiovizuális Alap, illetve magyarországi egyéni és civil közösségek támogatásával jött létre.