Gina Carano szerint a jobboldali véleményéért diszkriminálták őt a filmgyártó cégek. Elon Musk pártfogásába vett a színészt.
Jogellenes felmondás és diszkrimináció miatt keresetet nyújtott be a Disney és a Lucasfilm ellen a Mandarlóri című sikersorozatból való kirúgása után Gina Carano – írja a Hollywood Reporter.
A kedden egy kaliforniai bíróságra beadott iratok szerint a nő azt állítja, azért bocsátották el, mert jobboldali véleményének a közösségi médiában hangot adott. Bíróság útján akarja kikényszeríteni, hogy a Lucasfilm visszavegye a sorozatba, és 75 ezer dollárnyi kártérítést is követel. Carano perköltségeit Elon Musk állja, aki ezáltal tesz eleget azon ígéretének, hogy a véleménynyilvánítás szabadsága címén kiáll mindenki mellett, akit diszkriminálnak a most már a tulajdonában levő közösségi oldalon, az X-en (korábban Twitter).
Gina Caranót, aki epizódonként 25 ezer dollárt keresett a Mandalórival, a Lucasfilm 2021-ben rúgta ki, miután egy szerencsétlenül megfogalmazott és nagy felháborodást kiváltó posztban a szerinte a demokraták által lenézett jobboldali szavazókat a nácik által meghurcolt zsidókhoz hasonlította. Ugyanakkor nem ez volt az első olyan véleménye, amely sokakat kiakasztott. Az egykori pankrátornőnek a Covid idején voltak maszkellenes megnyilvánulásai, és amellett is állást foglalt, hogy 2020-ban, mikor Donald Trump elveszítette az elnökválasztást, csalás történt.
Carano az X-en kedden közölte, hogy szerinte a szavait kiforgatták, hogy démonizálják és dehumanizálják őt, és ezzel egy alt-right szélsőjobboldali személynek állítsák be. A keresetében kitér arra is, hogy a Disney és a Lucasfilm – állítása szerint – zaklatták és rágalmazták őt csak azért, "mert visszautasította, hogy idomuljon a véleményükhöz a Black Lives Matter, a különböző nemi identitások esetében, a preferált névmások vagy az elnökválasztás ügyében".
Állítólag a Disney arra kötelezte őt, hogy adjon ki egy nyilvános bocsánatkérő nyilatkozatot, melyben elismeri, hogy emberek egy csoportját inzultálta az LMBTQ-ellenes véleményével, valamint arra is kötelezték, hogy találkozzon egy LMBTQ-szervezet képviselőivel. Miután ezt Carano visszautasította, találkoznia kellett a Lucafilm elnökével és 45 olyan alkalmazottal, akik LMBTQ személynek vallják magukat.
Arra is hivatkozik a keresetében, hogy a két cég kettős mércét alkalmaz, mert például a férfi színészek posztjai fölött, amelyekben támadó és becsmérlő kijelentéseket tesznek a republikánusok felé, szemet hunytak. Pedro Pascalt említi, aki egy 2017-es posztjában Donald Trumpot Hitlerhez hasonlította.