A Petőfi Kulturális Ügynökség vezérigazgatója egy interjúban beszélt arról, hogy miért ragaszkodnak továbbra is ahhoz, hogy a 2021-ben elhunyt Póka Egonról legyen elnevezve a könnyűzenei alapképzésnek helyt adó művészeti akadémia, noha tavaly több volt tanítványa is Pókát molesztálással vádolta meg.
Szeptemberben elvileg elindul a Póka Egon Művészeti Akadémia és a Miskolci Egyetem könnyűzene alapképzése. A Népszava kérdésére, hogy mennyi pénzbe került eddig az akadémia létrehozása, Demeter Szilárd, a kezdeményezés mögött álló Petőfi Kulturális Ügynökség vezérigazgatója nem tudott konkrét összeget mondani. Úgy fogalmazott, hogy "eddig leginkább agysejtekbe került, amíg összeraktuk az akkreditációs dossziét és a több ezer oldalnyi szakleírást, tanmenetet, tananyagot stb.". A befektetett munkára ráfordított időnek pedig nem tudja a "váltószámát".
Igaz – teszi hozzá később a lap – az eredeti elképzelés szerint az oktatásnak is helyt adó Hajógyári-szigetre tervezett popkulturális központra három évvel ezelőtt a kormány 23 milliárd forintot adott.
Arra a kérdésre, hogy milyen lesz a felvételi rendszer, Demeter nem adott választ, csupán annyit felelt, hogy nyilván a legtehetségesebbeknek szeretnének további segítséget nyújtani.
Azt is megkérdezték tőle, hogy miért pont a 2021-ben elhunyt Póka Egonról nevezik el az intézményt, amikor tavaly a Telex cikke arról számolt be, hogy a Kőbányai Zenei Stúdió alapítójaként és vezetőjeként Póka rendszeresen molesztálta az iskola jellemzően 18-23 éves diákjait és több női alkalmazottját. Demeter Szilárd szerint azonban "csak azután tekintünk bűnösnek valakit, miután egy bizonyítási eljárás során egy pártatlan bíróság bűnösnek nyilvánította".
A Népszava egy másik cikkében felidézi, hogy Demeter 2020-ban készítette el a Magyar Könnyűzenei Stratégiát, amelynek kapcsán Póka Egonnal kezdte el megtervezni a majdani egyetemi könnyűzenei alapképzést.
Az alapképzés bejelentéséről itt tudósítottunk:
Tátrai Tibor: Ha megmutatom, hogyan szállok bele a hangokba, akkor lehet, hogy a diákoknak is sikerül
Szeptemberben indul a Póka Egon Művészeti Akadémia és a Miskolci Egyetem könnyűzene alapképzése. Ének, basszusgitár, szaxofon, harsona, trombita, gitár, ütőhangszerek és billentyűs hangszerek szakirányokra lehet jelentkezni. Demeter Szilárd azt mondta, azért karolta fel a kezdeményezést, mert eddig nem voltak diplomás tanárok, akik a gyerekeknek iskolai rendszerben oktathatnak hangszeres könnyűzenét, pedig "manapság vasárnap délutánonként nem több szólamban éneklünk családilag ebéd után, hanem a gyerek bedugja a fülét, és tudatosan könnyűzenét hallgat".