A Károlyi-kertet összenyitották a Petőfi Irodalmi Múzeum belső udvarával.
Kibővült a Budapest szívében található Károlyi-kert, miután a héten lebontották a parkot és a Petőfi Irodalmi Múzeumot (PIM) elválasztó kerítést.
A hvg.hu olvasója által készített fotókon már látszik, hogyan is néz ki az átalakítás, amivel a tájékoztatás szerint „megvalósul a történelmi kert és a kastély kompozíciós egysége.”
A helyszínen elhelyezett táblák szerint a Belváros rendkívül attraktív része lesz a felújított kert. A zöld oázisban programokkal és kiállításokkal várják majd a látogatókat.
A most a PIM-nek otthont adó palota és a hozzá tartozó kert 1768-ban került a Károlyi család birtokába, és egészen 1929-ig a családé is maradt. A kert az 1848–49-es forradalom és szabadságharc után élte a fénykorát, ekkoriban egzotikus növényeket is neveltek a virágházban, a kertben pedig lugasok és egy teniszpálya is a grófi család és vendégei rendelkezésére állt. A magánkertet magas kőfal övezte.
A hely 1929-ben került állami tulajdonba, és 1932-ben nyitották meg közparkként. A II. világháborúban súlyos károkat szenvedett, majd helyreállítása után, 1970-ig volt látogatható, azután közel egy évtizedre az M3-as metróvonal-építkezés felvonulási területe lett. Mivel ezalatt növényzete szinte teljesen kipusztult, 1981-ben újra ki kellett alakítani a parkot, majd 1996-ban tervezték át jelenlegi formájára.