Kult hvg.hu 2021. szeptember. 29. 11:19

A TV2-n debütál a Hunyadi-sorozat

A Hunyadiak története egész Európát érinti, a történet olyan erős, hogy a fantasyműfaj határait súrolja, tehát mindenütt a világon kíváncsiak lehetnek rá – véli Káel Csaba a mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos.

A mintegy 11 milliárdos költségvetésből készülő sorozat alapanyaga egyedülálló, nincs szükség az olyan becézésre, mint, hogy ez lesz a magyar Vaják – mondja az Indexnek adott interjúban Káel Csaba.

Káel kiemelte, hogy a népeken, országokon átívelő történet szereplőit a saját nemzetükből választják. Lesznek török, olasz, német, osztrák, lengyel színészek. Több külföldi sztár is szerepet kap a sorozatban, ez szerinte lényegesen segít a külföldi nézők megszólításában. „Eddig még nem készült nagy volumenű magyar történelmi témájú sorozat. Ez lesz az első. Nemes cél és igazi kihívás, hogy szintet lépjen a magyar filmipar.”

A magyar adóforintokból bőkezűen támogatott Hunyadi-széria egyébként a világ valaha készült legdrágább filmsorozatai közé kerülhet. A tervek szerint a sorozat első nyolc része a TV2-n fut majd, az utolsó kettő játékfilmként kerül a mozikba, aztán „vissza” a képernyőkre. Egy ilyen típusú látványos alkotás elvileg arra is alkalmas lehet, hogy a Netflix és ahhoz hasonló streamingszolgáltatások által több millió külföldi nézőt is elérjen, így segítve a fényes magyar múlt reklámozását.

A film céljaival és költségvetésével bővebben a csütörtökön megjelenő HVG hetilap foglalkozik.

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.