A Nemzet Színésze elmondta a véleményét a homofóbtörvényről.
Az Egy szoknya, egy nadrág című darab fotóspróbáján kérdezett rá a Blikk újságírója Bodrogi Gyulánál arra, hogy vajon a darabban megjelenő női ruhát és sminket hordó férfi „propagandának” minősül-e a nemrég elfogadott homofóbtörvény alapján, illetve, hogy érvényes-e rá az előírás, hogy ebben az esetben csak 18 évnél idősebbek látogathatják majd az előadást a József Attila Színházban.
Új szintre lépett a kormánysajtó homofób propagandája
Megnyomhatták a központban a piros gombot, mert a kormánypárti propagandamédia hétfőn este és kedden reggel a különböző felületein egyszerre rohant ki az LMBTQ-tartalmak, valamint az érintett szexuális kisebbségek jogait védő civil szervezetek, emberek ellen. Az össztűzben mindenki megkapja a magáét: Soros György, a filmipar, a TikTok, a civilek és az egyszeri Facebook-felhasználók is.
Bodrogi, aki rendezi a legendás filmből készült színdarabot, értetlenül áll az előtt, hogy a pedofilok szigorúbb büntetését célzó szabályba bekerülhetett a „homoszexualitás” szó. A helyzetet egy hasonlattal írta le: szerinte az almát sem szabad megvenni, ha rohadt gyümölcs keveredik a kosárba.
„Nem is értem! Felnőtt emberek más felnőtt emberek szórakozásával foglalkoznak. A végén még a szenvedélyes kártyásokat vagy a lóversenyeseket büntetjük. Szerintem ezt nem lehet összehozni a bűnözővel. Elolvastam a törvényt, lehetne úgy venni, hogy a gyerekek védelmében született, csak nem lett volna szabad azt a szót odaírni, hogy homoszexuál. Abban a pillanatban már összekeverték az emberek. Ha én almát akarok venni, akkor nem veszem meg, ha rohadt alma is van közte.”
Bodrogi Gyula az interjúban beszélt arról is, hogy még 87 évesen is lámpalázas egy-egy premier környékén, és hogy a járvány alatt
Megtanultuk, hogy nagy dolog közönségnek játszani.
Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: