Kult hvg.hu 2021. március. 10. 12:23

Akár 17 évig is szólhat a kormánypárti Karc FM a Klubrádió eggyel korábbi frekvenciáján

A KESMA-hoz tartozó rádió az egyetlen pályázó a Budapest FM 95,3 MHz-es frekvenciára. Akár 2 millió embert is elérhetnek.

Egyedül a Karc FM adott be pályázatot kedden a Klubrádió egykori, évekkel ezelőtt használt frekvenciájára, a Budapest FM 95,3 MHz-re a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsának pályázatán – értesült a Media1.

A hatóság a pályázó kilétét először nem tette közzé honlapján, csak azután közölte, hogy a portál rákérdezett.

A Közép-európai Sajtó és Média Alapítványhoz (KESMA) tartozó, Liszkay Gábor tulajdonában lévő Karc FM a valószínűsíthető győzelmét követően 10 éven át szólhat majd a mintegy 2 millió ember elérésére is alkalmas, ingyenesen birtokba vehető frekvencián. A jogosultságot a Médiatanács további 7 évvel meghosszabbíthatja, így a Karc FM végül akár 17 éven át is szólhat ott, ahol korábban a Klubrádió.

A Klubrádió nem indult el a pályázaton, mivel abban reménykedik, hogy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa visszaadja az általa elmúlt években használt FM 92,9 MHz-et.

A Médiatanács január közepén függesztette fel a 92.9-es frekvenciára vonatkozó pályáztatását, így pályázati úton sem tudták megszerezni a frekvencia használati jogát. A Médiatanács az eljárást azért függesztette fel, mert a Klubrádió mellett a frekvenciára pályázó másik két cég jogorvoslattal élt a pályázatból való korábbi kizárásuk miatt. Ezt a keresetet később visszavonták. Február 17-én a Médiahatóság már megfelelőnek találta a Klubrádió Zrt. hiánypótlását, így a rádió maradt az egyedüli pályázó, és megkezdődhet a Klubrádió pályázatának tartalmi kiértékelése. Emiatt a Klubrádió jelenleg csak az interneten érhető el.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.