A színművész azt mondta, meglepő dolgokat tudna közölni Vidnyánszky Attiláról.
Kritizálta a Pesti Srácok Székely Gábor Kossuth-díjas rendezőt támadó cikkét Cserhalmi György. A lap a múlt héten azt írta, hogy Székely – aki nyílt levélben ment neki a Színház- és Filmművészeti Egyetem kuratóriumának élére kinevezett Vidnyánszky Attilának – egy máig óriási befolyással bíró kommunista kör tagja, szerintük a rendszerváltás előtt a színházi és filmes világ a kommunista, 1990 után pedig a szélsőliberalizmus és nyílt társadalom ideológiájának terjesztőjévé vált. A kormánypárti lap Székelyt az MSZMP 1975-ös kongresszusán mondott beszédével támadta meg. A rendező, a Szolnoki Szigligeti Színház igazgatójaként többek között arról beszélt, hogy a jelen kérdéseire választ kereső, világnézetileg elkötelezett színházat kell létrehozni, amelyben szórakoztatnak, és egyben formálják az új szocialista embert.
Cserhalmi hétfőn a Klubrádiónak nyilatkozva úgy fogalmazott: szerinte Székely csak azt a szokásos szöveget mondta a pártkongresszuson, amit abban az időben minden színházigazgató vagy vállalatvezető. A színész feltette a kérdést, hogy a Pesti Srácok vajon milyen mélységig megy el, ha Vidnyánszky Attiláról van szó, szerinte, ha olyan alaposan megvizsgálnák a Nemzeti Színház igazgatójának múltját, mint tették azt Székely esetében, meglepő tényekre bukkannának.
A színművész ennél többet nem mondott a Kárpátaljáról, az egykori Szovjetunióból származó Vidnyánszky élettörténetéről, de megemlítette a Komszomolt (Össz-szövetségi Lenini Kommunista Ifjúsági Szövetség) mint javasolható kutakodási irányt.
Cserhalmi szerint a Színház- és Filmművészeti Egyetemen (SZFE) zajló oktatásnak csak egy problémája van, hogy a döntéshozók megvonják tőle a támogatásukat, ezért inkább az intézménynek lehetett volna oka megorrolni. Saját oktatói tapasztalatai alapján azt mondta, szó nem volt világnézeti dolgokról, hanem csak kifejezetten, meredeken és fölemelően szakmaiakról.
Csak egy kérdést intézett a Színművészeti Egyetem Vidnyánszkyhoz, de abban minden benne volt
Az egyetemet fenntartó kuratórium elnöke korábban párbeszédet szorgalmazott az intézménnyel.
Cserhalmi megemlítette, hogy tavaly, amikor a Kaposvári Egyetem színművészeti szakán tanított, az általa vitt osztály budapesti színművészetis osztályokkal dolgozott együtt két hónapig, ami szerinte „baromi jó meló volt”. Minderről aztán boldogan számolt be akkori főnökének, a Kaposvári Egyetem rektorhelyettesének, Vidnyánszkynak, amire egy nagy hallgatás volt a válasz.
Az SZFE alapítványi működésbe adása, illetve a kormányoldalhoz sorolt, a Nemzeti Színházat nyolc éve igazgató Vidnyánszky újabb kinevezése kapcsán Cserhalmi arról is beszélt, általában hogyan látja a színházi szakma jelen állapotát. „Csináltak itt két kicsi szakmát egy nagy helyett, és ezek elkezdenek felszívódni egymás utálatában, ami rettenetes nagy bűn. Egy nagy szakma lehetne erős, és lehet, hogy valakiknek ez szúrt szemet. Megpróbálják ezt a két pici szakmát teljesen leépíteni, de ebben a Vidnyánszky épp úgy le fog épülni, mint mindenki más, akit épp most készül leépíteni.”
A színész szerint azt, hogy mi lesz az egyetemmel, illetve a magyar színházi szakmával, az idő fogja eldönteni, és lehet, hogy erre rámennek a mostani helyzet bírálói, de szerinte Vidnyánszky is.
Stohl: Székelytől és Zsámbékitól tanultam, hogy a kultúra nem politikai ügy
Közösségi oldalán szólt a két színműs osztályfőnökét bírálókhoz Stohl András.