Szerinte a „klasszikus CSALÁD ellentettjét hirdetni gusztustalan és megalázó”.
Szebeni István, a TV2 műsorvezetője hétfőn értesült arról, hogy kitűzték a szivárványos „LMBTQ vagy mi” zászlót (azaz a meleg büszkeség egyik legfontosabb jelképét) a budapesti városházára, mint megjegyzi:
épp a város jelképe és a magyar zászló mellé, az Államalapítás ünnepének idején
ezen pedig annyira kiborult, hogy a Facebookon tett közzé egy finoman szólva is zavaros bejegyzést. Frissítés: időközben eltávolította a posztot.
Szebeni a posztban követelte, hogy
tervezzenek egy zászlót, ami a CSALÁDOT jelképezi, és azt is rakják ki.
„Az nem jutott eszetekbe? Nem akkor jelentené azt, hogy megférünk békében, egymás mellett?? Értem én, hogy jön a globális felmelegedés... De, állj!! Szóval, ez mi a jófene??” – teszi fel a kérdést, aminek nyilván semmi köze a szivárványos zászlóhoz. A műsorvezető ezután gyorsan mentegetőzik is egyet a rasszisták és az antiszemiták kedvenc érvkészletével, amely a bejegyzése alapján a homofóboknál is remekül működik, és közli, hogy neki egyébként semmi baja a melegekkel, sőt,
vannak barátai, akiket kifejezetten kedvel, becsül, tisztel, de ez nem út.
„Mindenki úgy él, ahogy akar. Nem hiszem, hogy ők ennek örülnének. Ez a propaganda pont ellenállást szül, felhasználjátok őket politikai okokból egy-két hülye aktivistával együtt. Képzeljétek! Egymást közt az emberek elfogadjàk a melegeket és pont. De a klasszikus CSALÁD ellentettjét hirdetni gusztustalan és megalázó. Pffffffff. Ti mit gondoltok? Mondjátok el!” – írta a bejegyzésben, amelyet itt lehet elolvasni:
Ha Szebeni István a család miatt aggódik, akkor ajánljuk figyelmébe az alábbi cikkünket:
Mi is egy átlagos család vagyunk, csak nálunk két apuka van
Tamás és István tizenkét éve alkot egy párt, tavaly novemberben pedig, nyílt örökbefogadás útján egy ikerpár szülei lettek. Nincs vele problémájuk, ha bárki meglepőnek találja a családjukat, de titkolózni soha nem akartak. Arról, hogy milyen adminisztratív kihívásokkal járt a két - most már hét hónapos - baba érkezése, és hogy mennyire elfogadó a társadalom, ha nem hagyományos szülői felállással találkozik, otthonukban meséltek a hvg.hu-nak.