Összegyűjtöttük, hogy melyek azok a varázsló praktikák melyeket akár mi, muglik is sikeresen alkalmazhatunk a koronavírus okozta szorongásaink kezelésére.
A koronavírustól való félelem része lett mindennapjainknak. Vagy mi magunk rettegünk, vagy ismeretségi körünkből tudunk olyanról, aki már hetek óta egy óriási fertőtlenítő felhőben él, tonna számra halmozza fel az élelmiszereket, és többszáz tételben próbál maszkot és gumikesztyűt rendelni magának. Ez a túlzott félelem azonban legalább annyira káros, mint a felelőtlen magatartás, az arany középutat azonban nem könnyű megtalálni. Ehhez szeretnénk most a varázsvilágot felidézve egy kis segítséget adni. Mutatjuk azokat a jótanácsokat, amiket érdemes megfogadni J.K. Rowling hőseitől.
1) Jókedvre derítő holmikat vásárolj!
Ma már nekünk sem olyan nehéz elképzelni, hogy egy világváros folyton nyüzsgő bevásárló utcája egyszer csak elcsendesedik. A kirakatok üresek, az üzletek zárva vannak, és járókelőket is alig látni. Az emberek félnek, és nem mernek utcára lépni. A mi világunkhoz hasonlóan egyszer csak Harry Potteréknél is elzárkóznak az emberek. Ők az egyik valaha élt legfőbb gonosztól, Voldemorttól rettegnek. A varázslók és boszorkányok egyetlen boltba hajlandóak rendszeresen vásárolni, és nem, nem abban, ami WC papírt árul, hanem abban, amelyik meg tudja nevettetni őket. A Weasley Varázsvicc Vállalat hitvallása, hogy a nevetés gyógyszer. Így az üzletbe betérők kártya és kötél trükköket, cuki háziállatokat, egymás cukkolására szolgáló mütyüröket vásárolhatnak magunknak.
2) Összpontosíts erősebben egy múltbéli pozitív emlékre mint a fájdalmadra!
„Amitől legjobban félsz – az maga a félelem. Ez igen bölcs dolog” vigasztalja Harryt, tanára, Lupin professzor az egyik tanóra után. Az ifjú varázsló a professzor segítségével megtanulja, hogy a rátámadó félelmetes dementorokat – ami akár lehetne a koronavírus vagy a bezártság is - csak úgy győzheti le, ha pozitív múltbéli emlékekből merít erőt. Amikor Harry erősebben tud koncentrálnia egy felhőtlenül vidám emlékre mint negatívra, akkor sikerül legyőznie a dementor lélek szipolyozását is, ahogy a sötétséget is legyőzi a belső fény és erő.
3) Röhögd képen a félelmet!
Az egyik Sötétvarázslatok kivédése órán a diákoknak egy alakváltó lidércet, azaz mumust kell hatástalanítani. A mumus legfőbb tulajdonsága, hogyha találkozik valakivel, azt a külsőt veszi fel, amitől az illető a legjobban fél, hogy megijessze őt. Mivel a mumust ezért kizárólag nevetéssel lehet legyőzni a diákok megtanulják, hogy a legjobb,
„ha többedmagunkkal szállunk szembe vele. Akkor ugyanis megzavarodik. Mivé váljon? Lefejezett holttestté vagy húsevő csigává? Egyszer tanúja voltam egy esetnek, mikor a mumus elkövette azt a hibát, hogy egyszerre két embert akart megrémiszteni. A végén fejetlen csigává változott. Mondanom se kell, hogy minden volt, csak félelmetes nem.”
Amint tehát a varázslótanoncok képesek arra, hogy ne csak félelmüket, például egy óriás pókot lássanak, hanem el tudják képzelni azt vicces formában is, mondjuk görkorcsolyákkal a lábán a mumus megsemmisül.
4) Nézz szembe a félelmeddel!
Amikor Harry a Tűz Serlegének végén szemtől szembe találkozott a nála sokkal hatalmasabb Voldemorttal nem menekült el, hanem szembenézett vele. Ezt tehetjük mi is. Felvehetjük a kesztyűt a koronavírussal: egyrészt folyamatosa tájékozódhatunk róla, hogy minél inkább felkészültebbek legyünk, másrészt otthonmaradással lassíthatjuk, sőt akár meg is gátolhatjuk a vírus terjedését.
5) Ne felejtsd el, nem vagy egyedül!
Eleinte Rowling regényében is úgy tűnt, hogy Harry teljesen egyedül van a világban, pedig ugyan ő nem tudott róla, de már kisgyermek korában is számos varázsló és boszorkány barátja vigyázott rá titokban. Ugyan nagyon sokan nagyon egyedül érezzük most magunkat, azonban ne felejtsük el, hogy ránk is biztos, hogy gondol valaki. És még ha csak virtuálisan is, de találkozhatunk a családunkkal, barátainkkal.
Nekünk mugliknak a fenti ajánlásokból talán a vásárlás megy a legjobban. Az élelmiszer felvásárlás helyett, azonban egy-két örömet adó társast is beszerezhetünk. Korábbi cikkünkben össze is gyűjtöttük, hogy most a kényszerű karanténok idején melyek azok a játékok, amelyekkel egyedül, ketten vagy többen is remekül szórakozhatunk. A koronavírus kifigurázásán azonban sokszor még nehéz nevetnünk. Pedig számos alkotás igyekszik viccesen ábrázolni a vírust és humorral legyőzni azt.