A Thália Színház igazgatója szerint politikai alapon belefér, hogy „valaki nevet ad ennek a történetnek”.
Kálomista Gábor nemrég a Hír Tv-ben beszélte át a Gothár-ügyet Bayer Zsolttal, most pedig az ATV videointerjújában tért vissza a témára. A Thália Színház igazgatója azért tartja súlyosnak a színházi zaklatások ügyét, mert ami ebben a zárt közegben történik, az szerinte az egész szakmára kivetül. „Az emberek jelentős része nem azt fogja mondani, hogy a Katona József Színházban történt zaklatás, hanem hogy a színházakban történt zaklatás” – mondta.
A belső vizsgálatokat nem tartja elegendőnek az ügyek elintézésére, a fenntartónak pedig szerinte joga van tudni arról, hogy mi folyik az általa működtetett intézményekben. A Katonát vezető Máté Gábortól pedig elvárta volna, hogy amellett, hogy a megfelelő jogi lépéseket megteszi, a többi színházigazgatót és a Színművészeti Egyetem vezetését is értesítse a történekről.
Kálomista azt mondta, nem az Országgyűlésbe való, hogy esztétikai vagy bármilyen más alapon minősítsenek egy színházat – ezzel Ungár Péter LMP-s képviselőnek a Thália Színházat bíráló szavaira reagált –, politikai alapon viszont szerinte belefér, hogy „valaki nevet ad ennek a történetnek”, azaz a Gothár-ügynek. Szerinte ugyanis az a tény, hogy egy színházban tudottan, bevallottan egy éve történt egy zaklatás, és az elkövető azóta is ugyanott rendez, és tanít az egyetemen, érthetővé teszi a „zaklatószínház” elnevezés használatát.
Kálomista Gábor szerint a hétfői, a kulturális törvénycsomag ellen tartott tüntetés számos résztvevője és szónoka nemrég még Tarlós István támogatója volt, a volt főpolgármestert „simogatta”. Neveket azonban nem mondott.