Az egyik legígéretesebb magyar dizájner, Fülöp Fruzsina szerint az okos anyagoké és az okos formáké a jövő. Az alkotásaival ezt már bebizonyította.
Fülöp Fruzsina utcabútorai mellett nehéz úgy elmenni, hogy – akár csak egy pillanatra – ne heverednénk le rájuk. A Kavics névre keresztelt kültéri padjával rangos nemzetközi díjakat nyerő Fülöp Fruzsina szerint ennek okát a feladata leírásában kell keresni. Olyan újszerű plasztikát kellett ugyanis létrehoznia, amely „megjelenésében lágyságot, puhaságot tükröz, és szakít a beton hagyományos robusztus jellegével.
A Kavics elképesztő karriert futott be, díjat kapott a világ egyik legfontosabb építészeti és dizájnfórumán, és ma már ott kínálja magát egy-egy betonpad Nyíregyházán, a budapesti Dagály sétányon és a Jeruzsálem parkban, és jutott belőle a berlini Humboldt Egyetem campusára is.
Fülöp Fruzsina védjegyévé váltak az organikus, lekerekített formák.
Elmondása szerint van valami „becsípődése” a Möbius-szalag iránt, a mesterdiplomájához pedig porcelántálalókat tervezett. De hogy miért kellett ehhez egy cukrásztanfolyamot is elvégeznie? Az e heti HG-ből kiderül.