A két humorista a Magyar Hírlapnak adott interjúban arról beszélt, hogy irigyli a poénokat az ellenzéktől.
Az EP-választások apropóján készített páros interjút a Magyar Hírlap Bagi Ivánnal és Nacsa Olivérrel, akik az alkalmat kihasználva Európa keresztény gyökerei mellett álltak ki. Mielőtt hardcore kampányolásba fordult volna az interjú, a humor témáját feszegették a beszélgetés első részében. Nacsa Olivér például arról beszélt, hogy jó paródiát csak erős karakterekről lehet készíteni. Nehezményezte ugyanakkor, hogy néha elveszik a kenyerét: „Ezt tette decemberben az ellenzék az MTVA székházában. Ráadásul nem egyedi esetről van szó. Időnként bosszúsak vagyunk, sokszor ugyanis magunk sem tudnánk jobbat, viccesebbet kitalálni, mint amit ők produkálnak” – poénkodott.
Bagi Iván a kilencvenes évek karaktereit sírta vissza: „Antall József, Horn Gyula és Torgyán József például tényleg valódi egyéniség volt, akkoriban a politikusok közül elsősorban rájuk fókuszáltunk”. Ma inkább az aktualitásokra hagyatkoznak a jeleneteiknél, megjegyezve, hogy szerintük „az ellenzék látványosan a botránypolitizálás felé mozdult el”, és ez felhatalmazta Nacsa Olivért egy viszonylag olcsó poénra:
Én jellegzetes chaplini elemeket fedeztem fel Kunhalmi Ágnes ajtónak rohanásában, lenyűgözött a produkciója.
Nacsa Olivér arról is panaszkodott, hogy rengeteg támadás éri őket, „arra hivatkozva, hogy nem létezik jobboldali humor”. Bagi Iván ugyanakkor a közéleti véleménynyilvánításaik számlájára írja, hogy „baloldali felületeken” már nem kapnak jó kritikákat: „Ez a helyzet azóta változott meg gyökeresen, mióta bizonyos kérdésekben időről időre elmondjuk a véleményünket, mivel úgy érezzük, ezt kell tennünk”.
Innentől kőkemény kampányolás jön. Nacsa Olivér szerint „egész Európában pánikhelyzet uralkodik a liberális oldalon”. Bagi Iván szerint „az emberek egyre inkább nehezményezik, hogy nincs valódi beleszólásuk az európai egyesült államok kialakítása felé haladó brüsszeli politikába”. Nacsa Olivér szerint „az EU nem lehet olvasztótégely”. Bagi Iván szerint „komoly, egyértelmű liberális médiacenzúra működik Nyugaton”. Nacsa Olivér szerint „az évezredek során kialakult európai zsidó-keresztény kultúrát egész egyszerűen meg kell őriznünk”.
Az interjú végén még megemlítik, mennyire hiányzik nekik egykori mentoruk, a tavaly elhunyt Kerényi Imre, aki „pótolhatatlan személyisége volt a magyar jobboldali, polgári értelmiségnek és hazánk kulturális életének”.