Kult Bicsérdi Ádám 2017. február. 20. 10:19

Deutsch Tamás beszólt az Arany Medve-díjas Enyedi Ildikónak

A politikus nem hagyta szó nélkül a rendező magyar közéletet bíráló megjegyzéseit.

Enyedi Ildikó többször sem rejtette véka alá véleményét a magyar közéletet illetően, előbb a német Deutschlandradiónak adott nyilatkozatában fogalmazott úgy, hogy "ami most a hazánkban történik, szégyen, és valóban félelemmel tölt el", majd a díjátadót követő sajtótájékoztatón mondta azt, hogy "egyre félelmetesebben abszurd országban él".

Deutsch Tamásnak főleg az előbbi kijelentés nem tetszett, a Facebookon közzétett bejegyzésében azt írta: "kedves Ildikó, most a hazánkban az történik, hogy tizenkét év után végre filmet csinálhattál. Ne szégyelld és ne félj tőle."

Kár, hogy a politikus nem olvasta tovább Enyedi nyilatkozatait, hiszen a rendező nem arra panaszkodott, hogy eddig nem készíthetett filmet. Korábban a HVG-nek adott interjújában pedig úgy fogalmazott, volt benne egy kis félsz, mert Andy Vajna ízlése távol áll az övétől. "Másfél évet vártunk is a terv beadásával. De jó tapasztalatokat szereztem" - mondta Enyedi a díjnyertes film fejlesztéséről, előkészületeiről. Tehát egyáltalán nem a magyar filmfinanszírozási rendszert bírálta, sőt, arről folyamatosan pozitívan beszélt, inkább a közállapotokat illette kritikával.

"Ez csendes film" - Enyedi Ildikó a Testről és lélekről üzenetéről

Enyedi Ildikó: Az összes olyan pszichikai és fizikai tünetet produkáltam, amit egy munkanélküli. Tanítottam a főiskolán, amit nagyon szeretek, mégis úgy éreztem, nincs saját munkám. Ilyen lehet, amikor valakit az utcára raknak a kohóból. Ő az álláshirdetéseket böngészi, a filmrendező ilyenkor ír egy forgatókönyvet. Ha nem sikerül tető alá hoznia, ír egy másodikat, egy ötödiket.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.