Híres festményeket alkottak újjá fotorealisztikus képekké, így jöttek rá, Da Vinci modellje végül is milyen arcot vágott.
Egy digitális művészeti projekt keretében négy ikonikus festményt alakítottak át úgy, hogy modellek fényképeit ötvöztek digitális rajzokkal, és így a festmények fotorealisztikus mását kapták.
A képeken egy fotós, egy stylist, egy sminkmester és egy digitális művész dolgozott együtt, egy-egy kép előállítása 36 órába telt. Az alkotások között Leonardo da Vinci Mona Lisája, Thomas Gainsborough A kékruhás fiúja, valamint Raffaello és Rembrandt önarcképei szerepeltek.
A projektet vezető digitális művész, Quentin Devine elmondta: "Az emberek évszázadok óta tanakodnak Mona Lisa kétértelmű arckifejezésén. Vajon mosolygott vagy fintorgott? A projekt alapján kiderült, hogy tényleg mosoly látható az arcán, és valószínűleg szebb is volt, mint ami a festményről kivehető".
Kiemelte, hogy sosem gondolta volna, hogy több mint 300 évvel később ilyen pontosan vissza lehet adni, hogyan is nézhettek ki a híres festmények alanyai.
A többi kép a Daily Mail oldalán tekinthető meg.