Látványos kedvcsinálót kapott a Mars című dokuszéria, ami a NatGeo történetének eddigi legnagyobb szabású alkotása.
Először forgatott hazánkban több mint százfős stábbal nagyszabású produkciót a National Geographic Channel. Az Oscar-díjas producerpáros, Ron Howard és Brian Grazer nevével fémjelzett Mars - Utunk a vörös bolygóra című sorozat az ígéretek szerint "új fejezetet nyit a dokumentumfilm-készítés történetében".
A hagyományos dokumentumfilmes szegmensek közé egy látványos sci-fi film részletei ékelődnek, amelyek egy elképzelt űrmisszió kalandos történetét mutatják be.
“Producertársaimmal együtt az a nagyszerű ötletünk támadt, hogy készítünk egy sorozatot a Mars meghódításáról, de nem a hagyományos módon, hanem a mozifilmekből ismert látványvilágot is segítségül hívva. Így a tudományos információt sokkal érdekfeszítőbben, filmes eszközökkel juttathatjuk el a nézőknek” – mondta Ron Howard, executive producer.
A történet szerint 2033-ban járunk, amikor a történelem során elsőként a Daedalus űrhajó és legénysége elindul a Marsra, azzal a céllal, hogy a bolygó felszínén egy alaptábort építsenek fel, majd megkezdődjön a Mars kolonizálása. Bár elsőre mindez hihetetlenül hangzik, a jövőben azonban talán mégis megvalósulhat, hiszen számos tudós és mérnök dolgozik jelenleg is egy valós Mars-utazás feltételeinek megteremtésén.
"Az ember, aki először repül a Marsra, már megszületett"
A marsi című könyvet és annak Mentőexpedíció című filmváltozatát épp most rajongják körül, többek közt azért, mert a sztorijuk valós tudományos alapokra épül, az Európai Űrügynökség főfelügyelője például tanácsadóként vett részt a filmben, miközben azért kompromisszumokat is kellett hozniuk a feleknek. De mennyit tudunk valójában arról, hogy milyen hatása lenne az emberre egy Mars-missziónak?
A sorozat készítői mindent elkövettek a történet tudományos megalapozottságáért, így a forgatókönyv készítésébe tudósokat is bevontak, és számos szakértőt megszólaltatnak a témában. A többségében Magyarországon forgatott, nagyszabású sorozatot, melyben az első Mars-misszióért izgulhatunk, világszerte – 171 országban 45 nyelven - műsorára tűzi novemberben a NatGeo.
Korábban mi is kint jártunk a forgatáson:
Egészen konkrét forgatókönyv: így hódítjuk meg a Marsot - Budapesten
Novemberben mutatják be MARS című produkciót, amely Stephen L. Petranek könyve alapján képzeli el, miként hódítjuk meg a Marsot 2033-ban. A film Budapesten forog, megnéztük.
Kultúra – frissen, első kézből. Kövesse a HVG Kult Facebook-oldalát!