Kult hvg.hu 2016. február. 09. 12:58

Ölelték és ütötték a Hitler-film főszereplőjét

A Netflixen, így talán hazánkban is bemutatják azt a német komédiát, melyben a napjainkban feltámadó Hitler a főszereplő. A diktátor szerepét magára öltő Oliver Masucci elég fura dolgokat tapasztalt a forgatáson.

A 2016-ban már hazánkból is elérhető streaming szolgáltatás, a Netflix megállapodott az Er ist wieder da (Nézd ki van itt) című német film forgalmazóival, a Constantin Filmmel és a Beta Cinemával, hogy a nagy vihart kavaró komédiát április 9-én bemutatják az online felületen. A film nem véletlenül verte ki a biztosítékot több nézőnél: a történet a napjainkban felébredő Hitlert követi, aki stand-up előadóként próbál szerencsét a modern Berlinben.

A filmet Németországban már 2015-ben bemutatták, de a most már szinte az egész világon elérhető Netflixen jóval nagyobb közönség is megnézheti a Borat-filmhez hasonló művet, mely Timur Vermes, magyarul is megjelent, azonos című regénye alapján készült.

A főszereplő Oliver Masucci egyébként korábban elmesélte, szélsőséges reakciók övezték a forgatást. "Az emberek összegyűltek körülöttem. Egyikük azt mondta, szeret engem, és arra kért, öleljem meg. Míg valaki – megkönnyebülésemre – elkezdett ütni" – osztotta meg élményeit a film kedvéért diktátornak maszkírozott Masucci. De volt olyan eset is, amikor azt kiabálták a színésznek, hogy nyissa újra a munkatáborokat.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.