2013. október. 20. 18:30 MTI Utolsó frissítés: 2013. október. 20. 18:26 Kult

Bravúros beugrással mentették meg a valenciai opera előadását

Kettős beugrással, benne egy koreográfus segítségével sikerült megmenteni a valenciai operaházban szombat este a La Traviata-előadást, amelyet majdnem félbe kellett szakítani a férfi főszerepet éneklő Ivan Magrí nyakcsigolyapanaszai miatt.

A közönséget már az előadás elején figyelmeztették, hogy az Alfredo Germont szerepében fellépő olasz tenort fájdalmak gyötrik, és az énekes nem is bírta tovább a második felvonásnál.

Az előadást félbeszakították, és már úgy tűnt, hogy nem folytatják, amikor a vezetőségnek sikerült helyettest találni az éppen a kelet-spanyolországi kikötővárosban tartózkodó Nikolai Schukoff osztrák tenor személyében. Schukoff azonban csak a színpad széléről, egy pult mögül énekelt, a színpadon a teátrum egy koreográfusa helyettesítette őt Alfredo szerepében.

"A kettős improvizáció valamelyest szürrealista vonásokat kölcsönzött a figurának, de legalább megmentette az előadást" – írta vasárnap a Las Provincias című lap. A közönség örült, hogy nem maradt félbe a darab, és szűnni nem akaró tapssal jutalmazta a két beugró teljesítményét.

Az amszterdami Holland Operának ezzel a Verdi-előadásával, Zubin Mehta vezényletével indult az új évad a fiatal valenciai operaházban, amelyet 2005-ös átadása óta kísért a balszerencse. A Szófia királyné Művészetek Palotája nevű létesítményt a "művészetek és tudományok városa" ambíciózus projekt részeként emelték Santiago Calavatra sztárépítész tervei alapján.

Az operaházat már a nyitógála után be kellett zárni egy évre, mert nem volt kész teljesen. Az első évadban több előadást el kellett halasztani, illetve le kellett fújni a színpadtechnika hibái miatt. Egy évvel később egy árvíz okozott tetemes károkat az épületben. Az utóbbi években a megszorító intézkedések miatt szorul drasztikus spórolásra, fizetéscsökkentésekre és elbocsátásokra, takarékosságból az év három hónapjában zárva tart.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.