Kult hvg.hu 2013. október. 15. 10:02

Tarlós tolná a Vígszínház-pályázatot

A főpolgármester szerint egy évre meg kellene hosszabbítani Eszenyi Enikő mandátumát, és a választások után kellene kiírni az új pályázatot a Vígszínház igazgatói posztjára.

Hétfőn az InfoRádióban Tarlós István megerősítette azt a – hangsúlyozottan személyes – véleményét, amely szerint nem lenne jó, ha a Vígszínház-pályázat a választási kampány témája lenne. Ezért nem zárja ki, hogy Eszenyi Enikő mandátumát egy évvel meg hosszabbítanák, aztán, „ha nem lesz kampányőrület, akkor ki lehet írni egy olyan pályázatot, amikor nem politikai szempontból tematizálják mindenféle oldalról ezt a dolgot".

Hétfőn erről először a Népszavának beszélt Tarlós. A lapnak azt is leszögezte, hogy ő egy szót nem beszélt Orbán Viktorral a Vígszínházról, és visszautasította, amiket Koltai Tamás kritikus írt. „Szeretném hangsúlyozni, hogy nem én jelöltem ki a bírálóbizottság tagjait, meg sem szólaltam az ügyben" – szögezte le.

Eszenyi Enikő és Tarlós István a Színházak éjszakája megnyitóján.
MTI / Kallos Bea

Arra a felvetésre, hogy az utóbbi időben kinevezett színidirektorok szinte kizárólag "Fidesz-közeliek", mint ahogy Balázs Péter is az, Tarlós István így felelt: "Én egyetlenegy helyen cseréltem le színigazgatót, az Újszínházban, de ott is hazugság, hogy leváltottam Márta Istvánt, neki egyszerűen lejárt a mandátuma. Egyébként pedig, ha végignézi a fővárosi színházakat, minden igazgatót a helyén hagytam. Valamilyen előírás, hogy minden színigazgatónak baloldalinak, vagy liberálisnak kell lennie? Az összes többi színház vezetőjére azért sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy Fidesz-közeliek."

hvg360 Tiszóczi Roland 2025. február. 18. 19:45

Aki fél Hollywoodot bepalizta: a világ legsármosabb szélhámosa, Christophe Rocancourt

Máig Christophe Rocancourt az egyik legismertebb francia Hollywoodban, akinek ünnepelt sztárok, modellek és szépségkirálynők keresték a társaságát – többüket feleségül is vette. Kimagasló színészi képességeit és hihetetlen meggyőző erejét azonban nem a filmvásznon kamatoztatta: hol francia nemesnek, hol a Rockefeller család örökösének vagy Sophia Loren törvénytelen fiának, hol filmproducernek vagy menő bokszpromóternek adta ki magát, hogy a lehető legtöbb pénzt csalja ki áldozataiból. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.