2013. augusztus. 14. 11:35 MTI Utolsó frissítés: 2013. augusztus. 14. 15:29 Kult

Augusztus 20.: a Balatonnál is lesznek idén programok

"Együtt az ország" szlogennel rendezik meg idén az augusztus 20-ai ünnepségeket. A rendezvények különlegessége, hogy több balatoni városban is színes családi programokkal, koncertekkel és tűzijátékkal emlékeznek a magyar állam alapításának évfordulójára. A programokra több százezer vendéget várnak határon innen és túl.

A programokat szerdán Budapesten ismertette a szervező Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, valamint az együttműködő szervezetek, köztük az MTVA, a Margitszigeti Szabadtéri Színház, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége és a VOLT produkció vezetői.

Budapesten, a hagyományoknak megfelelően 20-án reggel katonai tiszteletadás mellett vonják fel Magyarország lobogóját, majd következik a tisztavatás és a családi programok a Clark Ádám téren.

Délután öt órakor kezdődik a Bazilikában az ünnepi szentmise, majd a Szent Jobb-körmenet, este kilenc órakor pedig a tűzijáték uszályokról, valamint a Lánchídról. A Balatonnál már augusztus 18-án megkezdődnek a programok.

hvg360 Cabrera Martin 2025. március. 26. 19:30

„Feldob, ha arra gondolok, hogy Pottyondy Edina és Trombitás Kristóf ugyanazon a videón nevet”  – interjú a Különös történések a Szondi utcában alkotójával

Váratlan lendülettel robbant be tavaly a magyar közéletbe a Különös történések a Szondi utcából című YouTube-csatorna, amelyet azóta politikai oldalakon átívelő népszerűségre tett szert. Az rajzfilmek készítője autodidakta módon tanult meg animálni, és örül annak, hogy sokan sokfélét látnak bele a videóiba. Interjú Roznár Leventével, a Különös történések a Szondi utcában alkotójával.