Bár a jelenlegi színházigazgatói pályáztatási rendszert álszentnek tartja, nem ért egyet a kultúráért felelős államtitkár kinevezési ötletével Gulyás Márton, a Krétakör ügyvezetője, aki elégedetlenségét fejezte ki amiatt is, hogy az MTI csupán legyártja a híreket. Ez utóbbi kritikus mondat az MTI Sajtószolgálatán keresztül megjelentetett közleményéből hiányzik.
Bár a csütörtöki, Origo.hu-n megjelent cikkben nyilatkozva valóban azt mondta, hogy álszentnek és cinikusnak tartja a színházigazgatók jelenlegi, pályázat útján történő kinevezését, ez nem jelenti azt, hogy elfogadná L. Simon László kulturális államtitkár javaslatát, amely az intézményvezetők direkt kinevezését szorgalmazza - közölte pénteken Gulyás Márton, a Krétakör színház ügyvezetője.
Gulyás nehezményezi, hogy az MTI később az Origo cikkét idéző L. Simon Lászlót megszólaltatva arról írt, hogy az államtitkár szerint "az elmúlt napokban sok intézményvezető állt ki javaslata mellett: Baán László, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, Gulyás Márton, a Krétakör ügyvezetője, Máté Gábor, a budapesti Katona József Színház vagy Rátóti Zoltán, a Kaposvári Csiky Gergely Színház igazgatója is fölöslegesnek nevezte a pályázati rendszert."
"Nem állok ki a javaslat mellett. Elutasítom azt" - szögezi le Gulyás, hozzátéve, azt is elutasítja, hogy az MTI, mint központi hírcentrum, ahelyett hogy tudósítana a hírekről, legyártja azokat. "A fentiek okán az összes érintett orgánumtól azonnali helyreigazítást, jelen írás teljes terjedelmében való közlését kérem" - közölte az igazgató. (Gulyás MTI-re vonatkozó bírálata csak közleményének a Színház.hu-n olvasható verziójában jelent meg, az MTI-Országos Sajtószolgálatán keresztül megjelentetett közleményben nem szerepel.)
Gulyás, aki egyúttal a Független Előadó-művészeti Szövetség alelnöke, azt is hozzátette még: "Egy dologban azonban egyet értünk: a pályáztatási és kinevezési gyakorlat valóban felülvizsgálatra szorul. Ezért a Humán Platform konferenciát rendez a témában, amire meghívjuk a színházi és a múzeumi terület szakmai szervezeteinek képviselőit, L. Simon Lászlót és Balog Zoltánt. A rendezvényen lehetőség lesz valódi szakmai érvek mentén érdemben vitatkozni, megismerni a nemzetközi jógyakorlatokat, és talán túljutunk a szakmát megalázó módon felszalámizó, politikailag besorolgató megközelítésen is."