Jankovics Marcell úgy tudja, volt egy összetűzés Kosáry Domokos (a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia alapítója, az MTA volt elnöke, aki 2007-ben hunyt el) és Makovecz Imre között, mert Kosáry rá akarta venni Makovecz Imrét, hogy ne alapítson saját akadémiát, hanem csatlakozzon az ő akadémiájához.
Az lett volna a legszerencsésebb, ha az alaptörvényben az állna, hogy Magyarország kormánya garantálja a tudományos kutató- és művészeti alkotómunka szabadságát, és nem neveznének meg külön testületeket – véli a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia lemondott ügyvezető elnöke. Ferencz Győző, költő arra a hírre reagált így, hogy az új alkotmány a Makovecz-féle Magyar Művészeti Akadémiát hozta helyzetbe.
Jankovics Marcell ez utóbbi felügyelő bizottságának tagja a Klubrádióban arról beszélt, hogy bár a két húsz évvel ezelőtt indult akadémia az elején kapott állami támogatást, a Makovecz akadémiától egy idő után minden dotációt megvontak és a tagok saját maguk tartották fenn.
Jankovics Marcell azt mondta, úgy tudja, volt egy összetűzés Kosáry Domokos (a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia alapítója, az MTA volt elnöke) és Makovecz Imre között, mert Kosáry rá akarta venni Makovecz Imrét, hogy ne alapítson saját akadémiát, hanem csatlakozzon az ő akadémiájához. Arról is beszélt Jankovics, hogy a két akadémia szavakban megfogalmazott célkitűzései ugyanazok. Szerinte a két húsz éve működő akadémia között a különbség az, hogy a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia folyamatosan kapott állami támogatást, míg a Makovecz Akadémia bár kapott az elején, de később nullára redukálódott a dotáció, és azóta is tagok tartják fent.
Jankovics Marcell szerint a Makovecz iskola tagjai az elutasítást az elmúlt húsz évben jobban érezték. A kormány azonban most százmillió forint átcsoportosítását rendelt el a Magyar Művészeti Akadémia létrehozására. A Magyar Művészeti Akadémia köztestületté alakul, miután beleírták őket az alkotmányba is. Az évi százmillióval megtámogatott intézmény hamarosan beköltözhet az állami támogatásból felújított Vigadóba.
Az MMA egy áprilisi közleménye szerint együttműködnének a SzIMÁ-val. Azt írták: "A Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia az MTA társult szervezeteként működik 1992 májusától fogva. Az MMA 1992 január végén alakult meg, mint önálló társadalmi szervezet. Az elnökség és a tagság eddig is mindent megtett azért, hogy jó kapcsolatot ápoljunk egymással. Kölcsönösen tájékoztatjuk egymást a rendezvényeinkről. Nem hibáztathatunk senkit azért, hogy ez nem mutatkozott meg látványos akciókban. Vannak közös tagjaink és reméljük, hogy lesznek is majd bőven. Most és a jövőben is a saját utunkat keressük, járjuk. Örülni fogunk, ha szándékaink találkoznak, de nem akarjuk összevetni, vetélkedéssé formálni a viszonyunkat.”