2009. március. 14. 10:00 Utolsó frissítés: 2009. március. 16. 16:58 Kult

Petőfi és a magyar kapitalista hiánygazdaság

Történetünkben egy vásárló a Petőfi kritikai kiadás egyik nemrégiben megjelent kötetét szeretné megvásárolni. Könyv van. Könyvesbolt is van. Mégsem tudta megvenni, amit keresett. Vajon miért? Esetleírás március idusán, a hvg.hu blogján!

Petőfi Sándor életműve nemzeti kincs. Élete szinte minden percréről tudunk, összesen tizenkét olyan nap van a költő egész életéből, amikorról nem tudni pontosan, hol volt és mi történt vele. Ennélfogva a Petőfi kritikai kiadás igen élvezetes olvasmány. Minden adat, minden körülmény szerepel benne a versekről és nagy költőnk (az irodalomtörténészek egy része szerint az első modern magyar költőegyéniség) mindennapjairól.

Esetleírásunkban a vásárló a kritikai összkiadás,közel ötezer forintba kerülő 5.kötetét szeretné megvásárolni. A könyvet az Akadémiai Könyvkiadó adta ki, 2008 őszén. Újdonságról van szó tehát.

Vásárlónk ötvenen felüli, értelmiségi: semmilyen reklámüzenetnek nem célcsoportja tehát, igaz, fogyasztási szokásai sem "korszerűek", ha úgy tetszik. Az internetet csak módjával használja, könyvet például csak boltban szeret venni, ahol kézbevehető, lapozgatható a kötet. Belátjuk, így nehezebb. Ám mégis: a mai viszonyok között örülni kel(ene) minden egyes olvasónak, aki könyvet akar venni. Rajta hát, keressük meg a könyvet!

Tovább a hvg.hu blogjára!

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.