2008. december. 11. 18:21 hvg.hu Utolsó frissítés: 2008. december. 11. 20:05 Kult

Igazi késsel vágta át saját torkát a színész

Véres jelenet színhelye volt a bécsi Burgtheater a hamburgi Thalia színház társulatának múlt szombati fellépésekor. A színészek Friedrich Schiller Stuart Máriáját adták elő, s az ötödik felvonásban, ahogyan azt a drámaköltő megírta, a királynő elleni merénylet sikertelenségéről tudomást szerző Mortimer öngyilkosságot követett el.

Egészen konkrétan elvágta a torkát. A jelenet azonban túlságosan is élethűre sikerült, a Mortimer szerepét játszó színész, Daniel Hoevels torkából igazi vér buggyant ki, a művész a színpad mögé tántorgott, ahol összeesett. A nézők azt hitték, hogy szenzációs rendezés tanúi, utóbb azonban kiderült, hogy üzemi baleset történt. A Hamburgból elhozott színpadi kés beragadt, a társulat kellékese Bécsben vett új kést, elfelejtette azonban a hegyét tompítani, így állt elő a kishíján végzetes baleset.

A vérző Hoevelst kórházba szállították, ahol ellátták a sebét, s konstatálták, hogy még szerencséje is volt: ha egy kicsit mélyebbre hatolt volna a penge, el is vérezhetett volna. Így azonban az elsősegélyt követően még aznap éjjel visszatért a szállodába, s másnap este – egy diszkrét kötéssel a nyakában- ismét színpadra lépett.

A vizsgálatok egyértelműen a kellékes, Anika S. felelősségét állapították meg, feledékenységére jellemző, hogy a rekvizitumon, azaz az összecsukható késen még az árcédula is rajta maradt. Kár, mert a beavatottak már komolyabb indítékokat gyanítottak a 30 esztendős színésznél: szerelmi csalódást, féltékenységet, irígységet, a konkuráló színészek gyilkos indulatát. Anélkül, hogy tudtak volna a 21-es buszon pár esztendeje történt esetről, aholis egy Mortimer „művésznevű” ifjú nem önmagát, hanem egy provokatív fiatalembert döfött meg a kardjával.

Földvári Zsuzsa
Bécs

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.