2007. március. 19. 18:33 hvg.hu Utolsó frissítés: 2007. március. 20. 14:15 Kult

Döbbenetes bécsi kiállítás a terrorizmusról

Miközben Budapesten egyesek városi gerillát játszottak és a telefonfülkéken töltötték ki indulataikat, a társadalom pedig lelkét nyugtatja azzal, hogy lám, párszáz huligán őrjöng csupán; Bécsben kiállítás nyílt a hetvenes-nyolcvanas évek "igazi" városi gerilláinak, a németség első számú közellenségének számító RAF (Rote Armee Fraktion) tevékenységéről.

Hanns-Martin Schleyer
Tettes, áldozat egymás melett
© Kunsthalle, Wien
Olyan képek és dokumentumok gyűjteménye ez, amely elől nem lehet elmenekülni kérdések és önvizsgálat nélkül.

A "tevékenység" kifejezés itt talán nem helytálló, hiszen a "Die Toten", azaz A halottak című kiállítás nem tesz egyebet, mint egymás mellé helyezi a RAF, és kapcsolt részei, (pl. a Június 2. Mozgalom) és a rendőrség, az államapparátus szembenállása nyomán meghaltak fotóit.

Áldozat és áldozat között azonban - első közelítésben - nem tesz különbséget, egymás mellett, időrendben (1967-tól 1973-ig) szerepelnek a merénylők és a merényletek áldozatai. Egyes vélemények szerint kritika nélkül.

A Der Spiegel felteszi a kérdést: tényleg elég kivágni a fotókat az újságokból, keretbe tenni és kiragasztani őket a falra? (...)

Beszámolónk a hvg.hu blogjában!

hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.