Újabb rendkívüli társulati ülés a Győri Nemzeti Színházban
Rendkívüli társulati ülést tartottak szerdán a Győri Nemzeti Színházban; a megbeszélést ezúttal Forgács Péter, a teátrum ideiglenesen kinevezett vezetője hívta össze.
Az intézményt fenntartó győri önkormányzat múlt csütörtökön felfüggesztette állásából Korcsmáros Györgyöt, a színház igazgatóját, aki ellen fegyelmi eljárás megindítását rendelték el a gazdálkodásban tapasztalt hiányosságok és jelentős összegű költségvetési túlköltekezés miatt. A fegyelmi eljárást lezáró közgyűlésig Forgács Pétert, a színház művészét bízták meg az igazgatói feladatok ellátásával.
A szerdai társulati ülésen részt vett Borkai Zsolt polgármester, Ottófi Rudolf alpolgármester és Korcsmáros György is. Forgács Péter beszédében mentegetőzött, amiért elvállalta a megbízást. Mint mondta, Ottófi Rudolf alpolgármestertől kapta a felkérést "sörözés közben", s már hat nappal a közgyűlés döntése előtt tudta, hogy Korcsmáros György helyére kell lépnie.
Borkai Zsolt igyekezett nyugtatni a színészeket, ismételten hangsúlyozva: nem politikai döntésről van szó, a színház léte nincs veszélyben. Mint mondta, szándékaik szerint továbbra is jó darabokat játszik majd a színház, ám sokkal takarékosabban.
Az összejövetelen ismertették a MASZK Országos Színészegyesület elnöke, Hegedűs D. Géza által írt levelet, amelyben a szervezet vezetője Ottófi Rudolfnak tett fel kérdéseket a társulat jövőjéről.
Az ülésen több színész is felszólalt. Margitai Ági azt mondta, felelőtlen azt a módszer, ahogy Korcsmáros Györgyöt felfüggesztették állásából, és bár Forgács Pétert kitűnő színésznek tartja, igazgatónak szerinte alkalmatlan. Volt olyan színész, aki a polgármester beszéde közben bekiabált, majd kivonult az ülésről.
Az elhangzottakra reagálva Korcsmáros György vázolta, hogy az önkormányzat által kifogásolt többletköltség miből tevődött össze. Elődje, Bor József kiemelte, hogy a győri színház a leglátogatottabb vidéki teátrum: tavaly 126 ezren nézték meg 399 előadását.
Beszélt arról is, hogy mennyi a színház rezsije. Arra a kijelentésére, miszerint a működtetési költségek a hiánynak csak a harmadát teszi ki, Korcsmáros György közölte: a színház rezsi- és bérköltsége 800 millió forint évente, és akkor még egyetlen egy darabot sem állítottak színpadra. A fennmaradó 300-400 millió forintból működik tulajdonképpen a színház.
Az állásából felfüggesztett igazgató ismét utalt arra: ha kell, bíróság elé viszi az ügyet.