Négyszázmillióval nő a Sziget költségvetése
Négyszázmillióval megemelt költségvetéssel, kétféle hetijeggyel, 250 pluszvécével, komolyabb jazz-színpaddal és a szokásosnál is több sztárvendéggel vág neki a Sziget Rendezőiroda az augusztus 9. és 16. között tartott fesztiválnak. A szervezők csütörtöki sajtótájékoztatóján kiderült, hogy nem tervezik kilencnaposra bővíteni a Szigetet, hogy ismét jönnek a franciák, s hogy a szokott főzelékes pultját pedig mindenki továbbra is megtalálja, legfeljebb nem a szokott helyen.
© Végel Dániel |
A hetijegyekből összesen negyvenezret bocsátanak áruba, ehhez képest – a Sziget befogadóképességét figyelembe véve - naponta legfeljebb 25 ezer napijegyet adnak ki. Tavaly már hetekkel a Sziget kezdete előtt elfogytak a heti belépők, így a piac nagyobb felvevőképessége realitásnak tűnik. Ráadásul ilyenformán az erősen időjárásfüggő rendezvény borúsabb napjain távolmaradó tömegek okozta bevételkiesés is ellensúlyozható.
A tömegek egyébként valamivel komfortosabb mellékhelyiségeket találnak majd a Szigeten, kétszázötven plusz, kivilágított konténeres vécét szerelnek fel öt gócban (csatorna ehhez nem szükséges, egy földbe süllyesztett, külön üríthető tartállyal állnak összeköttetésben az egyes kabinok). A beruházásokra és a fellépti díjakra a szervezők idén a tavalyinál négyszázmillió forinttal többet, 2,25 milliárdot áldoznak. (Tavaly a kiadások megtérültek: 1,93 milliárdos bevétel keletkezett.)
© Végel Dániel |
A további részletes felsorolást ezúttal mellőzzük (a névsor itt megtalálható), arra azonban érdemes kitérni, hogy a rendezők két hangsúlyos helyszínt hoznak létre idén: az élvonalba még nem tartozó metálzenekarok a Zúzda nevű sátorban lépnek fel, a jazz kedvelői pedig a Művészetek Palotája Jazz Színpadhoz látogathatnak. Az is újszerű, hogy a Nagyszínpad előtti tér idén a budapesti Erzsébet téren már látott fényshow-nak ad helyet, magát a Nagyszínpadot pedig mozgóképpel világítják meg, már amikor nincsenek rajta fellépők.
A szervezők a jelenlévő újságírók kérdéseire is válaszoltak, ebből kiderült, hogy nem tervezik meghosszabbítani a rendezvényt, még akkor sem, ha így két hétvégét is magába foglalna, a szigetelők (értsük ez alatt a látogatókat éppúgy, mint a kinn dolgozókat) ugyanis teljesítőképességük határára érnek a fesztivál végére. Gerendaiék kedvenc főzelékeséért aggódó kollégánkat is megnyugtatták, mondván: nem tűnt az el, csak más helyre került. Müller Péter egy további félreértést is igyekezett eloszlatni: a Hajógyári-sziget eladása csak a sziget déli részét illeti, míg a fesztivált az északi felében tartják. Ha valamilyen befolyása ennek mégis lesz a rendezvényre, folytatta, akkor inkább a körülmények szerencsés alakulásában bíznak, a sziget déli részének átépítése során felhúzott szállodában ugyanis remekül el lehetnek szállásolni a külföldi fellépőket.