2006. április. 06. 14:15 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. április. 06. 14:22 Kult

Tévéműsorokat díjaztak a Kamera Hungárián

A múlt hét végén Pécsett megrendezett Kamera Hungária Televíziós Fesztiválra érkezett, több mint 12 210 perc műsoridőt kitevő, 437 pályamű közül kiválasztott győztes alkotások díjátadó gálaestjére Budapesten, a Magyar Nemzeti Galériában került sor április 5-én.

A kategóriazsűrizést követően a döntőbe jutott 79 művet a versenyzsűri bírálta el, döntésük alapján összesen 13 díjat és a legjobb egyéni teljesítményekért 3 alkotói díjat, valamint különdíjat, közönségdíjat és diákzsűri díjakat adtak át az Alföldi Róbert által vezetett gálaműsor során.

Mint Csermely Ákos, a Kamera Hungária elnöke kifejtette, a Kamera Hungária Televíziós Fesztivál célja, hogy minőségi megmérettetésre adjon lehetőséget a televíziós alkotók számára.

A fesztivál díjai kategóriák szerint

Szórakoztató műsor I.: Megasztár - Végső döntő
Szórakoztató műsor II.: Irigy Hónaljmirigy - Retro Klub
Dokumentumfilm-műsor: Székelyföldi szolgasorsok
Történelmi és életrajzi film: Kisamerika
Színes riport:: Roma Magazin - C, mint cigány
Tényfeltáró vagy oknyomozó riport:: Keresztmetszet - Szabad rablás
Tudósítás: Híradó - Párizsi lázongás
Interjú: Bestseller - A világ nyitott könyv
Tematikus magazin, tematikus műsor: Dob+Basszus - Máté Péter: Majdnem szerelem - Cseh Tamás: Budapest
Dramatikus művek: Ecseri tekercsek
Műsorarculat: Dob+Basszus - Hernádi Judit: Sohase mondd - Hobo Blues Band: Kőbánya Blues
On-air promotion: Patina
Kísérlet, újítás: Álomturné

A legkedveltebb televíziós személyiségnek járó közönség díjat Gundel Takács Gábor kapta, a legkedveltebb televíziós műsor az Áll az alku lett. A diákzsűri szerint a legjobb szórakoztató műsor a Megasztár  Végső döntője, a legjobb riportműsor a Fókusz Autófeltöréses-átverés műsora lett.

 

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.