2004. december. 30. 19:23 MTI Utolsó frissítés: 2004. december. 30. 19:29 Kult

Harkányi Endre kapta a Ruttkai Éva-emlékgyűrűt

Harkányi Endre színész vehette át a Ruttkai Éva-emlékgyűrűt az elmúlt évben nyújtott kiemelkedő művészi teljesítményéért a Vígszínház csütörtöki házi ünnepségén.

A társulati tagok titkos szavazása alapján odaítélt elismerést - a hagyománynak megfelelően - a néhai művésznő leánya, a díjat alapító Gábor Júlia nyújtotta át a 70 éves, Jászai Mari-díjas, érdemes művésznek. 

Az 1927. december 31-én született és 1986 szeptemberében elhunyt Ruttkai Éva Kossuth-díjas, kiváló művész nevét viselő elismerést minden évben Ruttkai Éva születésének évfordulója alkalmából ítélik oda. 

A Szent István körúti teátrum nagyszínpadán, a Furcsa pár című darab díszletei között rendezett ünnepségen Harkányi Endre úgy fogalmazott: Ruttkai Évát "nagyon nagy művésznek" tartotta. Az ujjára húzott 18 karátos aranygyűrűt simogatva elérzékenyülve azt mondta: "olyan, mintha Éva itt lenne". Harkányi Endre 1994 óta tagja a Vígszínháznak, a 2004/2005-ös évadban a Sok hűhó semmiért, a Pisti a vérzivatarban, az Össztánc és a Hamupipőke című darabban láthatja őt a közönség. Különösen nagy sikerrel alakítja az Össztánc mozgásszínjáték lúdtalpas pincérét, az előző évadban pedig kiemelkedő játékot
nyújtott a Kaukázusi krétakörben - mondta Kiss Péter, a teátrum sajtófőnöke. 

A színésznő aláírásával díszített Ruttkai-gyűrűvel elsőként, 1987-ben Tordy Gézát jutalmazta a Vígszínház társulata. A kitüntetettek sorában van Eszenyi Enikő, Börcsök Enikő, Darvas Iván, Pap Vera, Gálffi László, Kaszás Attila, Kútvölgyi Erzsébet és Alföldi Róbert. Tavaly Venczel Vera nyerte el az elismerést.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.