Vállalkozás ecoline.hu 2011. december. 26. 15:01

A Sony lemond a drága LCD-tévékről

A Sony kiszáll a Samsunggal közös LCD-tévéket gyártó vegyesvállalatából.

A Sony kiszáll a Samsunggal közös LCD-tévéket gyártó vegyesvállalatából. A japán társaság közel 1 milliárd dollárt kaphat a dél-koreai céggel még hét éve alapított vegyesvállalatban lévő kevesebb mint 50 százalékos tulajdonrészéért.

A tervek szerint a japán cég új partnert keres, amelynek kiszervezheti a lapostévék gyártását, miután az idei pénzügyi évét jelentős mínuszban zárhatja. A Sony LCD-képernyői iránti kereslet a jen erősödése és a vásárlókedv csökkenése miatt visszaesett, a társaság ezzel foglalkozó üzletága az idén 2,2 milliárd dolláros mínuszban zárhatja az évet.

Az elemzők szerint a negyedik éve veszteséges Sony túl későn szállt ki a Samsunggal alapított vegyesvállalatból, de a fejlemény még így is pozitívnak számít. A szakértők szerint a japánok most elsősorban a tajvaniakkal tárgyalhatnak egy esetleges együttműködésről.

A társaság csillaga azonban egyértelműen leáldozóban van - az elmúlt években bezárta szlovákiai, spanyolországi, mexikói gyárait, az ott folyt termelést kiszervezte, és mindössze japán, brazíliai, kínai és malájziai gyárait tartotta meg, ezzel termelése kevesebb mint felét tartja saját kézben.

Az LCD-tévék piaca ráadásul nem sok jóval kecsegtete a Sony számára. Míg a lapostévék piacán világelső Samsung további növekedésre és pozíciója megerősítésére számít, sőt, a második legnagyobb gyártó, az LG Electronics is bizakodik, a Sony előtt további átstrukturálások állnak, hogy tévégyártását újra nyereségessé tudja tenni.

hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajtermékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egy évnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.