Pörgős, sokszínű, informatív. Ezekkel a szavakkal jellemezhető a múlt péntek délután véget ért rendezvény. Egy kis visszapillantás, milyen is volt a MOM Sportközpontban az ország legnagyobb hibrid – személyes és online – karrierfóruma, a 35. HVG Állásbörze. Aki lemaradt volna, az a hvgallasborze.hu oldalon az állásokra még november 19-ig jelentkezhet.
Az állásbörze az álláspiac különleges eseménye: ez az egyetlen fórum, ami egy fizikai térben kapcsol össze munkaadókat, álláskeresőket, amikor pályázóként rövid idő alatt akár több tucat céggel személyesen is fel lehet venni a kapcsolatot. A HVG 2007-ben indította útjára első, felsőoktatási intézményektől független állásbörzéjét, amelyet évente kétszer tart meg. November 6-7. között már a 35. HVG Állásbörzére került sor, ezúttal új helyszínen, a budai MOM Sportközpontban. Ezzel párhuzamosan futott és egy nappal tovább tartott az online állásbörze.
Milyen is volt az idei HVG Állásbörze? Pörgős, sokszínű, informatív, álláskínálatban bőséges. Aki álláskeresőként időt és energiát tett bele, rengeteget profitálhatott belőle. Olyan információkhoz jutott, amelyeket a neten nem feltétlenül talál meg, és ingyenes segítséget kapott a pályázati anyaga javításához. Kiállítóként pedig – ahogyan hallottuk a standoknál – üde színfolt a munkában, amikor a toborzó kiszakad az irodai hétköznapokból és rövid idő alatt sok álláskeresővel személyesen találkozik. Nemcsak sok önéletrajzot, hanem rengeteg impulzust is kap a jelölti piacról, cégéről, megjelenéséről.
A kiállítók összességében elégedettek voltak az állásbörze látogatottságával: több ezer álláskereső járta a standokat, lehetőség volt online is böngészni az állásajánlatokat, és chaten kérdezni a kiállítóktól. A cégek köre széles skálán mozgott: ipari gyártóktól az állami szektoron át a kereskedelemig vagy másképpen fogalmazva a Boschtól a NAV-on át az Aldiig terjedt. Sőt, jöttek külföldre toborzó szervezetek: A Work in Finland Finnország, a Wiener Linien, pedig a “bécsi BKV” állásait népszerűsítette.
Álláskeresői szempontból pozitív fejlemény, hogy egyre több cég nem titkolja, hogy mekkora fizetéssel számolhatnak az új kollégák. Például a Lidlnél a területi értékesítési vezető három év után havi bruttó 1,5 millió forintot kereshet. A szintén kiállító informatikai állásportál, a No fluff jobs pedig csak béradatokkal enged álláshirdetést publikálni oldalán.
Sokan kértek CV-jükhöz szakértői segítséget
Népszerűek voltak a tanácsadások. Fél óra alatt beteltek a CV-szakértő időpontjai. Keresett volt az önéletrajzba fotót készítő szolgáltatás. Újdonságnak számított, hogy az álláskeresők helyben felmérhették, hol áll a nyelvtudásuk egy idegen nyelvű állásinterjúra felkészítő standnál.
Inspirációt pedig a helyszíni előadásokból kaptak a kilátogatók: mások mellett eljött Párizs olimpiai bajnoka, Siklósi Gergely vívó, aki elárulta, hogyan csökkenti a stresszt egy-egy megmérettetés előtt (elmondja magában, hogy mi az igazán fontos az életben és ez megnyugtatja). Tomán Szabina vállalkozónő azt hangsúlyozta, hogy az érvényesüléshez nem elég a szaktudás és a tapasztalat. Kell az önfejlesztés, a magabiztosság, a csapatba illeszkedés. Arra sarkallta a jelenlevőket, olyan szakmát/munkát válasszanak, amit szeretnek csinálni. A váltást pedig 40 éves kor felett is meg lehet lépni.
A kiállítók között több, egészséges élelmiszert előállító kis magyar vállalkozás is megjelent. Ott volt például a gyógynövény tartalmú almaleveket gyártó RedPower, amely az Alma Együttessel közösen fejlesztett terméket és népszerűsette az állásbörzén.
Az élő állásbörze lezárult. A meghirdetett állásokra, továbbra is lehet pályázni, azok az állásbörze weboldalán november 19-ig elérhetőek lesznek.
Találkozzunk a következő HVG Állásbörzén, 2025 tavaszán!