Bár a késő este megjelent kormányrendelet nem említi a dunaújvárosi Dunaferr nevét, de nyilvánvalóan az ott elindult felszámolási eljárásra válaszol.
A kormány a háborús veszélyhelyzetre hivatkozva nyúlt bele több törvénybe. A lényeg: „Ha az adóssal szemben előterjesztett felszámolási kérelmet a bíróság nem utasítja vissza, és a felszámolási kérelemhez csatolt, az adós utolsó közzétett beszámolója szerinti üzleti évben az adós által foglalkoztatott munkavállalók éves átlagos statisztikai állományi létszáma meghaladja az 500 főt, és a hitelező kezdeményezte ideiglenes vagyonfelügyelő kirendelését, abban az esetben a bíróság a kérelem beérkezésétől számított 3 napon belül kijelöli az ideiglenes vagyonfelügyelőt”, aki kezdeményezi a Bérgarancia Alap terhére az adós munkavállalói bértartozásának kiegyenlítését, amennyiben az adós vagyonában ennek fedezete nem áll rendelkezésre. Fejenként a nemzetgazdasági 2022-es havi bruttó átlagkeresetének huszonhatszorosa vehető figyelembe.
Ez az átlag 515 800 forint volt, tehát a 26-szorosa 13 418 800. A Bérgarancia Alapról szóló törvény egyéb korlátozásai nem érvényesek. A munkabértartozást az állami foglalkoztatási szerv a kérelem beérkezésétől számított 5 munkanapon belül átutalja, az ideiglenes vagyonfelügyelő pedig a munkavállalókat megillető munkabérek – közterhekkel csökkentett – összegét az elkülönített bankszámlán történő jóváírást követő 5 munkanapon belül teljesíti.
Ha a csődeljárás felszámolásba fordul, az ideiglenes vagyonfelügyelő, akinek a kirendeléséről hozott bírósági végzés elleni fellebbezésnek nincs halasztó hatálya, 3 napon belül intézkedik a Bérgarancia Alap terhére a kiegyenlítetlen munkabérek kiegyenlítéséről. Mindez péntektől hatályos, de a folyamatban lévő bérgarancia-eljárásokban, valamint csőd- és felszámolási eljárásokban is alkalmazni kell.
Noha az éjjel megjelent kormányrendelet nem említi a dunaújvárosi Dunaferr nevét, az új szabályozás részleteiből arra lehet következtetni, hogy az az ott elindult felszámolási eljárásra reagál.