Vállalkozás hvg.hu 2024. július. 11. 11:19

142 milliárdból építheti Szíjj László cége az M49-es újabb szakaszát

A 17,6 kilométer hosszú útszakaszt és egy üzemmérnökségi épületet 34 hónap alatt kell megépíteni.

A Duna Aszfalt végezheti el az M49-es gyorsforgalmi út Ököritófülpös és Csenger közötti szakaszának, valamint az ehhez kapcsolódó kocsordi üzemmérnökségnek a tervezési és kivitelezési feladatait – derül ki az uniós közbeszerzési értesítőből, ahol az Átlátszó vette észre.

A dokumentumok szerint a nyertes cégnek 34 hónap alatt kell megépítenie a 17,6 km hosszú, 2×2 forgalmi sávos autóutat három külön szintű és négy körforgalmi alcsomóponttal, 11 műtárggyal, kétoldali tengelysúlymérő hellyel és közúti határátkelőhellyel, valamint a szükséges közművekkel együtt. Ehhez jön még az üzemmérnökség kivitelezése is.

Az Építési és Közlekedési Minisztérium által kiírt, 118 milliárd forint értékűre becsült pályázatra három ajánlat érkezett:

  • az EuroAszfalt Kft. és a Swietelsky Magyarország közösen nettó 159,5,
  • a Colas Út Építőipari Zrt. nettó 147,
  • a Duna Aszfalt Út és Mélyépítő Zrt. nettó 141,9 milliárd forintért

vállalta volna a munkát. A győztes végül a legkedvezőbb ajánlatot tevő cég lett. Korábban ez építette az M49-esnek az M3-astól Ököritófülpösig húzódó szakaszát is, azt a munkát nettó 138,46 milliárd forintért vállalta.

A Duna Aszfalt Szíjj László vállalkozása, amely rendszeresen nyer el nagy értékű állami megbízásokat. Szíjj benne van az autópályák kiszervezett üzemeltetésében is, és ő volt az, akinek a jachtján négy éve lefotózták a nyaraló Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, aki eközben a közösségi médiában arról posztolt, hogy lelkesen dolgozik.

Szíjj László nem gondolja, hogy szégyenkeznie kellene azért, amiért cége jól teljesít a közbeszerzéseken

A Duna Group tulajdonosa beszélt Simicska Lajoshoz fűződő viszonyáról is.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.