Vállalkozás hvg.hu 2024. július. 04. 14:28

Shane Tusup eladta a szeszfőzdéjét

Közel két éve alapított Shane Tusup egy alkoholgyártással foglalkozó vállalatot, ezt most eladta egy skót gingyárnak, a vevő pedig egy igazgatótanácsi helyet is adott neki.

Shane Tusup nem elsősorban a gin gyártásáról volt ismert Magyarországon, de ettől még tény: ő az alapítója és eddigi tulajdonosa a Black Diamond Distilleries Kft. szeszesital-gyártónak, amely a DMND Gin márkáját is birtokolja. Az úszóedző cégét most megvásárolta egy 2017-ben alapított skót gingyártó, a Raven Spirits Limited.

Tusupnak a vételár mellett (amelyet nem hoztak nyilvánosságra) a felvásárló cég egy igazgatótanácsi helye jutott – ahogy a vállalat közleményében írták, a marketingben és a márkaépítésben segítené a nemzetközi terjeszkedést.

A 2022-ben alapított Black Diamond az eddigi mindkét évében veszteséges volt, 2023-ban 4,3 millió forint bevételből 10,9 milliós veszteséget hozott össze. Persze egy újonnan alapított vállalatnál nem tragédia az, ha az első másfél évében még több pénzt kell beletenni, mint amennyi bevétel jön, innen nevezhetjük jó eredménynek is, ha elég pénzért sikerül eladni. A cégnek a 2023-as beszámoló szerint 12,2 millió forint készlete volt raktáron, ebben is láthatott értéket a vevő.

Tusup tavaly ősszel volt a hvg.hu podcastjának vendége, ahol arról is beszélt, hogyan jutott el egy szerteágazó, ám egyelőre nem nyereséges üzleti portfólióig:

Mérlegen – Shane Tusuppal a sportbizniszről, vállalkozásépítésről és Magyarországról

Hogyan lehet üzletet csinálni Magyarországon jó magyar nyelvtudás nélkül? Miért itt keresi a kenyerét, mióta nem Hosszú Katinkát edzi? Mindenhez ért, de akkor semmihez nem ért igazán? Áldás vagy átok az üzletnek a médiafigyelem, amit kap?

Címkék
Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.