A bevétel nagy része külföldről jött.
Meglepően korán közzétette tavalyi számait a Hell Energy Magyarország Kft., ebből pedig kiderült, hogy a cég 2023-ban
15 milliárd 468 millió forintnyi nyereséget termelt.
Ez majd 2,5 milliárd forinttal több, mint a 2022-es eredmény, ami nem is csoda, ha azt nézzük, hogy az értékesítés nettó árbevétele 149,9 milliárd forintról 161,9 milliárd forintra nőtt. Érdekesség, hogy tavaly a cég bevételeinek többségét külföldön szerezte, onnan 94,5 milliárd forint folyt be, míg a hazai tevékenység 67,4 milliárd forintot fialt.
A nyereség úgy nőtt, hogy közben a bérköltség másfél milliárddal több lett, így már 9,5 milliárd forintot fordított erre a cég, de beruházásokra is több mint 22 milliárddal ment el több, mint egy évvel korábban.
A Hell-lel kapcsolatban a legfontosabb hír az elmúlt időszakban az volt, hogy – hangozzék ez bármilyen furcsán – immár a bíróság is kimondta, hogy le lehet írni a tulajdonosainak a nevét. A két tulajdonos, Barabás Ernő és Barabás Zsolt ugyanis 2019 decemberében indított személyiségi jogok megsértése címén polgári peres eljárást a Forbes kiadója ellen. Míg megszületett az elsőfokú ítélet, ideiglenes intézkedés volt hatályban, amely voltaképpen cenzúrát eredményezett: 2020 óta bírósági döntés hiányában a Forbes egyetlen cikkben és a listáján sem tüntethette fel Barabásék nevét, és semmilyen személyes adatot nem kezelhetett róluk.
Így már azt is leírhatjuk, hogy a Hell Energy Magyarország Kft. tulajdonosa a Hell Group Holding Kft. A holdingcéget három másik vagyonkezelőn keresztül tulajdonolják a családtagok:
- a Hell BE Kft.-n keresztül 49 százalékos tulajdonos Barabás Ernő;
- szintén 49 százaléka van testvérének, Barabás Zsoltnak, a Hell BZS Kft.-n keresztül;
- a maradék 2 százalékon pedig a Hell Equity Kft. osztozik, amelynek végső tulajdonosai szintén a Hell BE és a Hell BZS, azaz a Barabás testvérpár.