A kétnaposra tervezett munkabeszüntetés miatt várhatóan 3619 helyi és 22 995 helyközi járat esik ki.
Január 28-29-re ismét sztrájkot szervezett a Volán-sofőrök körében a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet (SZAKSZ).
Ahogy beszámoltunk róla, a Volánbusz Zrt. pénteken közölte, hogy indokolatlannak tartja az akciót, hiszen folyamatban vannak a bértárgyalások, és „a MÁV–Volán-csoport továbbra is a bérmegállapodás mielőbbi megkötésére törekszik”. Mint írták, ajánlatuk a vállalat valamennyi dolgozóját figyelembe véve átlagosan 16,8 százalékos, a Volánbusz autóbusz-vezetői esetében 20,5 százalékos béremelést jelentene már idén.
A szakszervezet ezzel szemben 25 százalékos bérfejlesztést tart tárgyalási alapnak, de az elnök Dobi István korábban kijelentette, hogy 20 százalék alá semmiképpen nem mennek.
A Volánbusz Zrt. jelezte, hogy a sztrájk ideje alatt is biztosítani fogják az elégséges szolgáltatásokat, és a két nap alatt összesen 3619 helyi és 22 995 helyközi kieső járattal terveznek. A sztrájk miatt nem közlekedő járatok listája ide kattintva elérhető.
A Volánbusz dolgozói legutóbb decemberben sztrájkoltak. Bár az akkori munkabeszüntetésben a dolgozók mindössze 14 százaléka vett részt, ez elég volt ahhoz, hogy kétségbe ejtse az utasokat, erről ebben a cikkünkben írtunk bővebben:
Volt, aki inkább HÉV-vel ment, más szabadságot vett ki a Volán-sztrájk miatt
Bár a menetrendi kijelzőkön semmi nem utal rá, a forgalom kisebbnek tűnik a szokásosnál, QR-kódos plakátok is hirdetik, hogy sztrájk van a Volánbusznál, és a hangosbemondóban is rendre elhangzik, hogy épp melyik járat nem indul. Nem hiányoznak a csalódott utasok, és bizony nem véletlenül maradt koszos némelyik busz sem.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.