A legfelsőbb politikai körökből érkezett mentorokra, milliárdos állami támogatásokra és megrendelésekre volt szükség a Fidelitas egy kis csapatának gyors meggazdagodásához.
Tízmilliárdos vállalatbirodalmat épített ki pár év alatt a semmiből a veszprémi Fidelitas néhány tagja. Az e heti HVG mutatta be részletesen, hogy mi volt a sikerük útja.
Az induló lépés 2017 végén történt, amikor a pár hónappal korábban alapított Pannon Térség Fejlesztéséért Nonprofit Kft. 800 millió forint állami támogatást kapott azért, hogy létrehozza a Pannon Információbiztonsági Központot, és céges információbiztonsági képzéseket tartson. Ezt a támogatást még Seszták Miklós minisztériuma ítélte oda – a cégháló kiépítésének egyik kulcsfigurája, Mihalovics Péter, miután 27 évesen parlamenti képviselő lett, Seszták kabinetfőnöke is volt.
Ugyanekkor kapta meg az első nagy állami megrendelését az Ideona Zrt., amely egy másik fidelitasoshoz köthető, aztán ingatlanos cégek gründolása kezdődött, amelyek a Mészáros-féle bank, a Palkovics Lászlóhoz köthető győri egyetem segítségével tudtak érvényesülni, de a veszprémi kulturális programokhoz kapcsolódó pénzekből is leesett valami. A tulajdonosi szerkezetet pedig úgy változtatták meg, hogy nehézkesebb számonkérni, pontosan mi is történik a vagyonnal.
(Fotónkon Mihalovics Péter.)
Részletek az e heti HVG-ben.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.