Vállalkozás hvg.hu 2023. november. 07. 12:28

Az olasz hatóságok 780 millió eurót foglalnak le az Airbnb-től adócsalás miatt

A milánói ügyészség közlése szerint 2017 és 2021 között a szállásszervező cég nem tett eleget az olasz törvényeknek, és nem fizették be a 21 százalékos adót a bérbeadásból származó jövedelmük után.

779,5 millió euró lefoglalását rendelte el egy olasz bíróság az Airbnb írországi központjától adócsalás miatt, közölte a milánói ügyészség hétfőn, írja a Reuters.

A vizsgálat szerint az Airbnb nem tartotta be a 2017-es adótörvény előírását, azt, hogy a szállásadóktól beszedett jövedelmek 21 százalékát vissza kell tartaniuk, hogy befizessék az olasz adóhatóságoknak. A nyomozás három menedzser felelősségét vizsgálja, akik 2017 és 2021 között, amikor az állítólagos jogsértés történt, vezetői szerepet töltöttek be.

Az Airbnb szóvivője azt nyilatkozta a Reutersnek, az Airbnb Ireland 2023 júniusa óta aktív tárgyalásokat folytat az olasz adóhatósággal az ügy megoldása érdekében, ezért a vállalat meglepődött és csalódott a döntés miatt. Álláspontjuk szerint ők a törvényeknek teljes mértékben megfelelve jártak el.

A vállalat sikertelenül támadta meg az ügyészek által hivatkozott 2017-es törvényt. A jogi csata tavaly decemberben azzal zárult, hogy az Európai Unió Bírósága az olasz kormány javára döntött.

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök a rövid távú ingatlan bérbeadás adóját 21 százalékról 26 százalékra tervezi emelni a későbbiekben és azt, hogy az ezzel összefüggő adócsalások számát visszaszorítják.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Serdült Viktória 2025. március. 31. 09:45

Már törvénymódosítással is védi a hazatoloncolástól korrupcióval vádolt lengyel szövetségesét a kormány

Nemcsak az Európai Unió, de a saját jogszabályait is figyelmen kívül hagyja Magyarország, amikor az európai elfogatóparancs ellenére december óta nem hajlandó bíró elé állítani a Magyarországra menekült Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyminiszter-helyettest. Egy hírverés nélkül elfogadott törvénymódosítással most megtalálták annak a módját is, hogyan védjék meg a PiS korrupcióval vádolt politikusát, ha mégis bíró elé kerülne az ügy. Ehhez nem kellett más, mint Polt Péter és a Varga Zs. András vezette Kúria helyzetbe hozása, amivel a jövőben akár minden politikai szövetséges menedéke garantálva lehet.