A vállalat a 2018-as óta egyetlen auditált éves üzleti jelentését sem volt képes közzétenni és egyéb követelményeknek sem tudott megfelelni. A pandémia után az állam rengeteg lélegeztetőgépet vásárolt tőle, abban az évben 12 milliárd forintra ugrott az árbevétele.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) mint felügyeleti szerv előírta az OTT-ONE Nyrt. részvényeinek október 2-ától való törlését a tőzsdéről. Az MNB indoklása szerint az OTT-ONE az ismétlődő jegybanki intézkedések ellenére sem tette közzé három éves és egy féléves jelentését, s nyilatkozata szerint ezt a jövőben sem tudja pótolni. Mindezek súlyosan veszélyeztetik a befektetők jogos érdekeit és a tőkepiacokba vetett bizalmat – írja a jegybank.
A vállalat részvényeivel való tőzsdei kereskedés lehetőségét a jegybank már 2021 áprilisában felfüggesztette, mivel az OTT-ONE hiányosan – lényegi, a tőzsdei befektetők számára a megítélését potenciálisan érintő információt elhallgatva – tette közzé, hogy könyvvizsgálója visszaadta a 2020. pénzügyi év könyvvizsgálatára vonatkozó megbízását.
A jegybank az üzleti jelentések közzétételének elmulasztása miatt 2021 tavaszától több alkalommal felügyeleti bírságot szabott ki az OTT-ONE-ra.
A jegybank időközben célvizsgálatot is végzett a kibocsátónál a rendkívüli tájékoztatási kötelezettségre, illetőleg a tiltott piaci manipulációra és a bennfentes információ haladéktalan nyilvános közzétételére vonatkozó jogszabályi rendelkezések betartását áttekintve. Ennek nyomán összesen 111 millió forint bírságot szabott ki.
A koronavírus-járvány kitörése után az OTT-ONE-tól az állam nagy tételben vásárolt akkor hiánycikknek számító maszkokat és lélegeztetőgépeket. A cég bevétele abban az évben megközelítette a 12 milliárd forintot. Azonban a cégnél egymást követték az ügyek: azt a hvg.hu, illetve a hvg360 írta meg még 2020 nyarán, hogy az OTT-ONE egy felügyelőbizottsági tagja tulajdonosa annak a cégnek, amely több mint 6 milliárd forintért üzembe helyezhette a kínai lélegeztetőgépeket. Miután ezt megírtuk, a cég elnök-vezérigazgatója azt közölte, hogy a sajtóból értesült az összeférhetetlenségből, és visszahívják a szóban forgó felügyelőbizottsági tagot.
2022 őszén a Miniszterelnökség „szabálytalansági eljárást” indított az OTT-ONE ellen. Az eljárást azért indították, mert a tárca szerint nem valósult meg egy ginopos pályázat. Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő arról posztolt, hogy egy 300 milliós, speciális gép beszerzésére kapott uniós támogatást a cég.