Papíron csak a kormánypárti influenszer és a felesége érintett az ügyben, de az üzlettársuk rendszeresen hivatkozott Rákay Philipre úgy, mint akivel közös biznisze van.
Ha a vendéglátás volt Rákay Philip és felesége célja, amikor megszerezték és felújították a badacsonytomaji Ranolder villa mellett a szomszédos Hegymagas egyik jellegzetes épületét, a Tarányi-présházat, akkor az üzlet nem jött be – írja az mfor. Az étterem üzemeltetésére alakított cég végig masszívan veszteséges volt: 2021-ben 10 millió, tavaly pedig 13 millió forint mínusszal zárta az évet, és akkor még nem beszéltünk a vállalkozást terhelő közel 50 milliós kötelezettség-állományról, vagyis adósságról.
Pedig milyen szépen indult minden: a 2020-as nyitás idején a kormánymédia mindent megtett a Tarányi-présház népszerűsítése érdekében. Sorra jelentek meg a cikkek arról, hogy Rákay és felesége az utolsó pillanatban mentette meg a Szent György-hegyi panorámás épületet és csodálatos borokat, gasztronómiai csodákat szolgálnak fel a vendégeknek. Még Varga Judit akkori igazságügyi miniszter is exponálta magát a nemes ügy érdekében.
Műemlékekben otthon van a Fidesz egyik reklámarca, Rákay Philip
Két értékes ingatlant szerzett meg - egészben, illetve részben - Rákay Philip: Ranolder János veszprémi püspök XIX. századi badacsonytomaji nyaralóját és a Szent György-hegyi Tarányi-présházat.
A vendéglátással, szállodaüzemeltetéssel foglalkozó Tarányi Présház 1780 Kft. ugyan fele-fele arányban Rákay Philip feleségének és Szoják Miklós badacsonytomaji vállalkozónak a tulajdonában van, ám utóbbi több interjúban is üzlettársaként hivatkozott a fideszes influenszerre.
Ahogy a lap írja, Rákayék egyszerűsített végelszámolást kezdeményeztek, amit nem kell bejelenteni a cégbíróságon, az adózó pedig menet közben meg is gondolhatja magát, tehát a döntés nem minősül véglegesnek. Ugyanakkor az, hogy Rákay szabadulni szeretne az ingatlantól, nem új hír: mi is megírtuk korábban, hogy négymillió euróért hirdeti a kisebb kastélynak is beillő „présházat”. Az ingatlant jelenleg is hirdetik, változatlanul négymillió euróért.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.