Egyre több cég döntéshozói érzik úgy, hogy képtelenek megbirkózni azzal az adatmennyiséggel, ami rájuk zúdul – mutatta ki az Oracle kutatása.
A döntéshozók úgy érzik, hogy túlterhelik őket adatokkal, és nincs elég ismeretük ahhoz, hogy ezt az adatmennyiséget hatékony döntéshozatalra tudják fordítani. Erre jutott az Oracle kutatása, amelyhez 17 ország több, mint 14 ezer üzleti vezetőjét kérdezték meg.
A válaszadók 74 százaléka szerint naponta meghozandó döntéseik száma az elmúlt három évben tízszeresére nőtt, és miközben megpróbálják meghozni ezeket a döntéseket, minden eddiginél több forrásból származó adat bombázza őket. 86 százalékuk szerint az adatmennyiség miatt sokkal bonyolultabbá váltak a döntések, 72 százalék pedig olyan helyzetbe is került, amikor az adatok puszta mennyisége és az adatokba vetett bizalom hiánya megakadályozta őket abban, hogy bármilyen döntést meghozzanak.
A válaszadók 85 százaléka szerint ez a döntésképtelenség negatív hatással van az életminőségére, szorongást, stresszt és akár felesleges kiadásokat is okoz.
Az üzleti vezetők 78 százaléka szerint az emberek gyakran előbb hoznak döntéseket, és utána keresik csak meg az adatokat úgy válogatva, hogy azok a döntés jogosságát igazolják. Az alkalmazottak ezt máshogy látják: 74 százalékuk szerint a cégek gyakran a legjobban fizetett ember véleményét helyezik az adatok elé, és 24 százalékuk úgy érzi, hogy az üzleti életben hozott döntések többsége nem racionális.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.