Sok múlik majd a Széchenyi látogatottságán.
Azokban a fürdőkben, amelyeket többségében magyarok látogatnak 10-15 százalékos az áremelés mértéke. Ez ellensúlyozza a várt forgalomcsökkenést, de az energia drágulását már nem. Ezért gyakorlatilag ezt is a Széchenyi és a Rudas külföldi vendégköre fogja megfizetni – derül ki abból a pénzügyi tervből, amelyet a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. a fővárosi közgyűlés oldalára töltött fel és a Portfolio szúrt ki.
E két fürdőben körülbelül 30 százalékos az áremelés. Ekkorát a pénzügyi terv szerint azért emelhetnek, mert egyrészt a turisták könnyebben kifizetik a magasabb árakat, másrészt a forint árfolyamának romlása miatt ők ebből kevesebbet is éreznek. A lap hozzátette, hogy a belépőjegyek ára még ezzel együtt sem fogja meghaladni a 27 eurót, így nemzetközi összevetésben alacsonynak számít.
A Lukács fürdőben a forgalom várhatóan csökken majd a tavalyihoz viszonyítva, a 2019-e szint 61 százalékát érheti el. A lap cikke szerint azért csökken a forgalom, mert sem az orosz, sem az ukrán vendégek nem látogatják majd a fürdőt.
A cikk szerint a Széchenyi fürdő sikerén áll vagy bukik az üzleti terv. A Széchenyibe 1,63 millió embert várnak idén, 25,5 százalékkal többet mint tavaly és elérhetik a 2019-es vendégszám 85 százalékát.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.