Úgy érzik, hogy a kedvezőtlen gazdasági környezet ellenére is jó évet zártak. És a legnagyobb üzlet még hátra van.
Lezárult a 4iG infokommunikációs transzformációja - írja a cég közleményében, egyben beszámolnak róla, hogy a vállalat árbevétele 2022 első félévében 121,85 milliárd forintot tett ki, az adózott eredmény 1,6 milliárd forint volt. A csoport működésében továbbra is a távközlési szegmens dominál, a bevételek 73 százaléka ebből a szektorból származott. A 4iG továbbra is "újabb kiemelkedő piaci pozíciók elérésére törekszik Magyarországon és a nyugat-balkáni régióban".
A 4iG Nyrt. 2022 első felében sikeresen lezárta expanziós stratégiájának első szakaszát, amely során rendszerintegrátor vállalatból Magyarország egyik vezető, komplex szolgáltatásokat nyújtó, regionálisan cégcsoportjává fejlődött – tette közzé a tőkepiaci vállalat a Budapesti Értéktőzsdén.
Emelt díjas tudakozó: ki jár jól a végén a nagy Vodafone-biznisszel?
Meglepő időzítéssel váltja valóra régi álmát a kormány, hogy ellenőrzése alá vonja a magyar távközlési piacot: a 4iG-t előretolva megveszi a brit Vodafone itteni leányvállalatát. A párosnak ez 715 milliárd forintba fog fájni - igaz, ebbe akár török, német vagy portugál befektetők is besegíthetnek.
A romló gazdasági környezet hatásait állításuk szerint a cég részben ellensúlyozni tudta a bevételek diverzifikációjával és a távközlési üzletágban megkezdett integrációs, ésszerűsítési és konszolidációs folyamatokkal.
Végezetül beszámolnak róla, amit már megírt a hvg.hu is, hogy a 4iG a Magyar Állammal közösen előzetes, nem kötelező érvényű megállapodást kötött a Vodafone Magyarország Zrt. megvásárlásáról. "Az akvizíció során a 4iG Nyrt. 51 százalékos, míg a Magyar Állam 49 százalékos részesedést szerezhet Magyarország második legnagyobb távközlési vállalatában. A tranzakció eredményeként a 4iG a vezetékes távközlési szolgáltatások mellett a mobilpiacon is Magyarország egyik meghatározó szereplővé válhat" - írják.
Később kiderült, hogy állítólag a cég kereste az államot az üzlettel, amely hitelből valósulhat meg és amúgy is Orbánék évtizedes álma valósul meg a teljes rezsivédelmi alap árának elköltésével.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.