Vállalkozás hvg.hu 2022. július. 28. 12:30

452 millió eurót bukott a Wizz Air

Rengeteg utast szállítottak, mégis veszteséges lett a júniussal zárult negyedévük.

Megjelentette a Wizz Air a júniussal zárult negyedévének gyorsjelentését, melyet a Portfolio szemlézett. Eszerint a fapados légitársaság rengeteg mutatóban javult az áprilissal kezdődő időszakban, végül azonban mégis veszteséges lett, nem is kicsit.

A negyedévben 12,2 millió utast szállítottak, négyszer többet, mint egy évvel korábban, amikor a koronavírus miatt üresen kongtak a repterek. A járvány előttihez képest 20 százalékkal emelkedett az utasforgalom a légitársaságnál, és 30 százalékkal több kapacitást üzemeltettek. 21 százalékkal emelkedett a férőhely-kihasználtságuk, 84,7 százalékra.

Az egy évvel korábbihoz képest megnégyszereződött a bevételük, 808 millió euró lett a negyedévben. Az adózott negyedéves eredményük viszont 452 millió eurós veszteség lett, míg egy évvel korábban 114 millió eurós volt a mínusz.

A jelentés szerint a veszteséghez hozzájárult, hogy nőttek az üzemeltetési költségek, megdrágult az üzemanyag. A dollár erősödése is belejátszott a mínuszba, mely nem realizált, készpénzmozgással nem járó veszteségeket okozott.

Az aktuális negyedévre a vállalat már nyereséget vár, az "árazási környezet javulása" miatt, illetve azért, mert elkezdett csökkenni a reptérkáosz.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.