Az iparban továbbra is dinamikus béremelkedés tapasztalható egy új felmérés szerint.
Ma már bruttó hárommillió forint felett keresnek a gyárigazgatók, de kétmillió közelében van a műszaki igazgatók fizetése is – áll a Wyser kutatásában. A felmérés szerint a gyártás-termelésben ma egyáltalán nem az alapbér a legfontosabb, a vezetőket számos tényező befolyásolja a munkahelyváltásban.
A Wyser szerint idén 10 százalék feletti mértékben nőnek a vezetői fizetések a gyártás-termelésben. A legnagyobb béremelést a kutatás-fejlesztési területen dolgozók kapták, ahol a keresetek 13 százalék feletti mértékben nőttek. Szerintük ez rámutat arra, hogy az iparban továbbra is dinamikus béremelkedés látható, ami vezetői szinten is érvényesül.
A kutatás szerint a klasszikus funkcionális területeken dolgozó vezetők – például mérnökség, minőségbiztosítás, kutatás-fejlesztés – átlagosan 1,6 millió forintos bérre számíthatnak.
A vezetőknek ugyanakkor nem az alapbér a legfontosabb tényező, amikor egy cég mellett döntenek: a bónusz, a cégkultúra, a szektor, a lokáció, illetve az is fontos, hogy milyen hátterű a vállalat. „A válaszadók mindössze 50 százaléka szerint fontos az alapbér, vagyis az ideális juttatási csomagban vannak ennél meghatározóbb elemek is. A megkérdezettek 90 százalékának fontos, hogy mekkora bónuszra számíthatnak” – mondta Szalai Bence, a Wyser Technology üzletágának vezetője.
A kutatás szerint a vezetők nyitottak a vidéki pozíciókra is, a válaszadók 55 százaléka pedig akár el is költözne egy jobb ajánlat miatt.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.