Mára 13 ezer kereskedővel áll kapcsolatban a Barion, amelyik hét évvel ezelőtt az első elektronikuspénz-kibocsátó vállalkozásként alakult meg Magyarországon. A cég értéke azonban nem csak az egyszerű és olcsó tranzakciók bonyolításában rejlik.
Hogyan lehet minimalizálni az online fizetés költségeit? Miként lehet elérni azt, hogy minél kevesebben szakítsák meg az internetes fizetést? Ezekre a kérdésekre kereste a választ alapításakor, 2015-ben a Barion, az első magyarországi elektronikuspénz-kibocsátó vállalkozás. A cég, amely a tranzakciós rendszer működtetésén túl elektronikus pénztárca szolgáltatásáról is ismertté vált, ma már 13 ezer kereskedővel áll kapcsolatban.
Az üzlet itt azonban nem állt meg: a Barion arra is kidolgozott egy módszert, hogyan lehet adatokat kinyerni a rendszerükön belül folyó műveletekből. Ezek elemzése pedig nemcsak az ő számukra, de a kerekedőknek is értékes információkat hordozhat – erről is beszélt a hvg.hu-nak a cég két vezetője, Kiss Sándor, alapító-CEO és Nagy Barnabás chief data monetization officer.
A cég sikeréhez nem volt elég az ötlet: fontos volt, hogy jó pillanatban lépett piacra, jó reputációt ért el ügyfelei körében, a felhasználók pedig úgy tekinthetnek rá, mint a Google Pay vagy az Apple Pay alternatívájára – hangzik el videoriportunkban.
A Magasfeszültség című, a hvg.hu és az Európai Beruházási Bank együttműködésében készülő videosorozatunkban húsz olyan magyarországi céget mutatunk be, amely sikerrel vette az elmúlt időszak akadályait: képesek voltak reagálni a járvány okozta új helyzetre, innovatív megoldásokkal találták meg a kiutat a munkaerőhiányra vagy tűntek ki valamilyen egyedi megoldással.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.